Komfortowe porody

Komfortowe porody

Komfortowe porody w najlepszych warunkach i kameralnej atmosferze

Dlaczego warto wybrać szpital św. Anny?

BEZPIECZEŃSTWO

 

posiadamy IntelliSpace Perinatal, czyli rozbudowany systemem opieki okołoporodowej oraz blok operacyjny z salą cięć cesarskich, które są w bliskim sąsiedztwie sali porodowej, co umożliwia szybką interwencję w razie komplikacji
posiadamy oddział neonatologiczny z inkubatorami otwartymi i zamkniętymi, respiratorem oraz system CPAP infant flow do wspomagania oddechu
blok operacyjny z salą cięć cesarskich w bliskim sąsiedztwie sali porodowej

 

KOMFORT

 

klimatyzowany, nowocześnie wyposażony oddział - zobacz wirtualny spacer!
przytulne i komfortowo urządzone pokoje z łazienkami

 

INDYWIDUALNE PODEJŚCIE

 

 bezpłatne znieczulenie zewnątrzoponowe
wybór pozycji do porodu - możliwość porodu w pozycjach wertykalnych. Pozycję do porodu wybieramy razem z rodzącą (dajemy możliwość korzystanie z piłki, worka sako, materaca  immersji wodnej, masaży). W szpitalu w Piasecznie możliwy jest również poród w wodzie, dzięki wyposażeniu każdej sali porodowej w dużą wannę. Personel medyczny ma duże doświadczenie w narodzinach dzieci tym sposobem. Kąpiel lub pobyt w wodzie (tzw. immersję wodną) można wykorzystać również w I fazie porodu do łagodzenia bólu związanego ze skurczami.
kontakt "skóra do skóry" - po porodzie zapewniamy mamie oraz dziecku kontakt „skóra do skóry”, który może trwać minimum 2 godziny lub tyle ile potrzebuje mama i dziecko. W przypadku cesarskiego cięcia, osoba towarzyszą może kangurować maluszka przez 2 godziny, w osobnym, przeznaczonym do tego miejscu. Istnieje również możliwość zamówienia profesjonalnej fotografii waszego maluszka.
zapewniamy porady laktacyjne z zakresu karmienia piersią
umożliwiamy prowadzenie ciąży fizjologicznej przez położną - dowiedz się więcej

  Piaseczno sala porodowa


USŁUGI DODATKOWE


W naszym szpitalu możesz skorzystać również z porady psychologicznej.

 

JAK PRZYGOTOWAĆ SIĘ DO PORODU W NASZYM SZPITALU?

Torba do porodu

Rodzisz w naszym szpitalu? Zobacz, co ze sobą zabrać. Przygotowaliśmy dla Ciebie i Twojego maleństwa niezbędnik z listą rzeczy na czas porodu.


Poród krok po kroku

Przeczytaj, jak wygląda poród w naszej placówce krok po kroku.


FAQ - pytania i odpowiedzi

Kiedy zapisać się na KTG? Czy poród jest bezpłatny? Jak wygląda kwestia porodów rodzinnych?
Nasze położne przygotowały odpowiedzi na najczęściej pojawiające się pytania. Zapoznaj się z naszym przewodnikiem.

  immersja wodna

 

  baner narodziny piękna

Informacja i rejestracja

Porody rodzinne Warszawa

 

Porody rodzinne w szpitalu św. Anny w Piasecznie przebiegają z zachowaniem najwyższych standardów. Przyszła mama może liczyć na profesjonalną opiekę doświadczonych lekarzy i położnych. Nasz personel dokłada wszelkich starań, aby zapewnić komfort i poczucie bezpieczeństwa. Zobacz, dlaczego warto zdecydować się na poród w szpitalu św. Anny.

 

Narodziny dziecka to najważniejsze wydarzenie w życiu rodziców. Każda przyszła mama chce zapewnić swojemu maluszkowi najlepsze warunki oraz poczucie bezpieczeństwa już od pierwszych chwil. Dlatego ostrożnie podejmuje decyzję, gdzie rodzić. Szpital św. Anny w Piasecznie cieszy się bardzo dobrą opinią. Wszystko dzięki indywidualnemu podejściu, rozbudowanemu systemowi opieki okołoporodowej oraz nowoczesnemu i dobrze wyposażonemu oddziałowi.

Poród rodzinny w Warszawie

Przez poród rodzinny rozumie się możliwość obecności osoby towarzyszącej na sali porodowej. Takie rozwiązanie jest chętnie wybierane przez ciężarne. Potwierdzono także jego pozytywny wpływ na przebieg całego procesu i samopoczucie psychiczne przyszłej mamy.

Rodzice, którzy zastanawiają się, gdzie rodzić w Warszawie, powinni wziąć pod uwagę fakt, że w Szpitalu św. Anny odbieranych jest bardzo dużo porodów rodzinnych – tym samym personel ma ogromne doświadczenie w zapewnieniu komfortu i bezpieczeństwa wszystkim jego uczestnikom. Za osoby towarzyszące nie jest pobierana żadna dodatkowa opłata.

Jeżeli chodzi o Szpital św. Anny Piaseczno, poród rodzinny może odbywać się nie tylko w obecności ojca dziecka – chociaż trzeba przyznać, że jest to najczęściej wybierana opcja. Kobiecie może towarzyszyć również inna bliska osoba. Ciężarne często decydują się na obecność mamy, siostry lub przyjaciółki. Zdarza się także, że w porodzie uczestniczy doula – doświadczona piastunka, która zapewnia fizyczne i emocjonalne wsparcie.

Oprócz tego przy porodzie rodzinnym cały czas obecny jest doświadczony personel medyczny: lekarz, pielęgniarki i położna. Piaseczno jest miejscem, gdzie można zdecydować się na indywidualną opiekę wybranej przez siebie położnej. Jest ona obecna przez cały czas, a cała jej uwaga skupia się tylko na jednej kobiecie.

Zalety porodu rodzinnego

Rodzinny poród ma wiele zalet. Przede wszystkim daje on rodzicom możliwość wspólnego przeżywania jednej z najważniejszych chwil w życiu. Ojciec dziecka uczestniczy w życiu maluszka już od pierwszych minut – to z kolei pozwala na nawiązanie wyjątkowej więzi rodzicielskiej.

Obecność bliskiej osoby przy porodzie zwiększa poczucie bezpieczeństwa. Cały personel Szpitala św. Anny w Piasecznie robi wszystko, aby przyszła mama czuła się bezpiecznie. Nic jednak nie zastąpi wsparcia partnera, przyjaciółki lub członka rodziny. Dzięki temu zmniejsza się stres, a negatywne emocje ustępują tym pozytywnym.

Dlaczego warto zdecydować się na Szpital św. Anny?

Rodzinny poród w szpitalu w Piasecznie przebiega w bardzo intymnej atmosferze. Do dyspozycji przyszłej mamy i osoby towarzyszącej jest komfortowy i przytulny pokój z łazienką. Nasza placówka dysponuje również nowoczesną salą porodową. Jest ona wyposażona w:

  • wygodne łóżko porodowe,
  • wannę,
  • sprzęt pomocniczy (materace, worki sako, piłki, drabinki, liny),
  • inkubator (w tym inkubator otwarty).

Pomieszczenia w Szpitalu św. Anny są nowe, dobrze wyposażone i klimatyzowane.

Przyszła mama, która zastanawia się, gdzie rodzić w Warszawie, powinna wziąć pod uwagę Szpital św. Anny w Piasecznie ze względu na indywidualne podejście do ciężarnej. Każda kobieta ma pełne prawo do wybrania pozycji do porodu. Nasz personel medyczny wspiera ją w tej decyzji i wdraża wszelkie działania, dzięki którym możliwe jest spełnienie woli przyszłej mamy.

Przyszła mama może zdecydować się na znieczulenie zewnątrzoponowe. Jest ono bezpłatne. Dodatkowo nasz personel ma odpowiednie umiejętności, aby wspierać ją metodami niefarmakologicznymi (m.in. ćwiczeniami oddechowymi, immersją wodną, masażem).

Szpital Piaseczno – poród w wysokim poczuciu bezpieczeństwa

Poród w Szpitalu św. Anny ma bardzo dobre opinie. Dzieje się tak nie tylko z uwagi na wysokiej jakości wyposażenie i doświadczony personel medyczny, ale także względy bezpieczeństwa. Nasza placówka posiada:

  • oddział neonatologiczny z respiratorem i systemem CPAP (do wspomagania oddechu),
  • blok operacyjny z salą do cięć cesarskich,
  • sprzęt niezbędny do monitorowania stanu zdrowia ciężarnej i jej dziecka,
  • system IntelliSpace Perinatal.

System IntelliSpace Perinatal służy do zarządzania opieką okołoporodową. Dzięki niemu możliwe jest koordynowanie opieki nad ciężarną i noworodkiem. To nie tylko bezpieczne gromadzenie danych, ale także monitorowanie stanu zdrowia i natychmiastowe alarmowanie o zagrożeniu.

Poród w Piasecznie – przygotowania ciężarnej

Do dyspozycji ciężarnej jest również Poradnia Ginekologiczna w Piasecznie. To nie tylko prowadzenie ciąży, ale także kompleksowe poradnictwo, edukacja i niezbędne badania. Przyszła mama może skorzystać także z oferty Szkoły Rodzenia. Zajęcia prowadzą położne, lekarze i ratownicy medyczni. Udział w zajęciach jest bezpłatny.