zdjęcie lekarza

Szczepienia przeciw COVID-19 w szpitalu św. Anny w Piasecznie

dla personelu sektora ochrony zdrowia


SZCZEPIENIA DLA PRACOWNIKÓW SEKTORA OCHRONY ZDROWIA

Szczepienie medyków i pracowników administracyjno-technicznych placówek medycznych i aptek rozpocznie się przed akcją szczepienia populacyjnego.

Szczepienia dla personelu medycznego i niemedycznego (w tzw. okresie „0”), zorganizują i przeprowadzą szpitale węzłowe (w każdym województwie), należące m.in. do sieci szpitali PSZ. EMC Piaseczno sp. z o.o.  została zakwalifikowana jako szpital węzłowy.

W etapie "0" mogą zostać zaszczepieni:

  • Pracownicy szpitala węzłowego,
  • Pracownicy pozostałych podmiotów wykonujących działalność leczniczą w tym stacji sanitarno-epidemiologicznych,
  • pracownicy Domów Pomocy Społecznej i pracownicy Miejskich Ośrodków Pomocy Społecznej,
  • Pracownicy aptek, punktów aptecznych, punktów zaopatrzenia w wyroby medyczne, hurtowni farmaceutycznych, w tym firm transportujących leki,
  • Pracownicy uczelni medycznych i studenci kierunków medycznych.

Powyższe dotyczy również personelu niemedycznego, tj. administracyjnego, pomocniczego (bez względu na formę zatrudnienia, również wolontariuszy, stażystów itp.) tych podmiotów, jak również z firm współpracujących z podmiotem przebywający w trybie ciągłym w podmiocie.

Do szczepienia mogą się zgłosić  i zostać zaszczepione osoby wymienione w etapie 0, niezależnie od tego czy już chorowały na COVID-19, czy jeszcze nie.

Do 14 stycznia 2021r. szpitale węzłowe zbierają dane personelu medycznego i niemedycznego, który zostanie zaszczepiony w konkretnym szpitalu węzłowym.

W celu zgłoszenia chęci zaszczepienia w EMC Piaseczno sp. z o.o. należy wysłać zgłoszenie centralnie, korzystając z formularza on-line pod adresem:

http://www.nfz-warszawa.pl/dla-swiadczeniodawcow/aktualnosci/zgloszenia-pracownikow-sektora-ochrony-zdrowia-na-szczepienia-przeciw-covid-19-skorzystaj-z-formularza-on-line,1363.html

 

W etapie "1" mogą zostać zaszczepieni:

  • Funkcjonariusze i pracownicy Policji,
  • Ratownicy i pracownicy Państwowej Straży Pożarnej i Druhowie Ochotniczej Straży Pożarnej,
  • Pozostali pracownicy sektora ochrony zdrowia,
  • Pozostali pracownicy z firm współpracujących z podmiotami z ETAPU 0, tj. tacy którzy nie przebywają w trybie ciągłym w podmiocie.

Termin przyjmowania list dla etapu "1" zostanie podany w osobnym komunikacie.

Koordynacja szczepień COVID-19

Kamila Zielińska: tel. 539146322

szczepienia.piaseczno@emc-sa.pl

Szczegółowe i najbardziej aktualne informacje na temat szczepień można uzyskać, dzwoniąc na bezpłatną infolinię Narodowego Programu Szczepień przeciw COVID-19 pod numer 989 (lub (22) 62 62 989)

 

Zalacznik_nr_2_-_Zgoda_na_przetwarzanie_danych

Osoby zgłoszone do programu szczepień proszone są o posiadanie wypełnionej ankiety papierowej w momencie przybycia do placówki na szczepienie:

Kwestionariusz_wstępnego_wywiadu_przed_szczepieniem
Ulotka dla pacjenta - szczepionka Comirnaty:

Comirnaty_Ulotka_dla_Pacjenta
Informacje o przetwarzaniu danych osobowych dostępne są TUTAJ.