teleporady
Szkoła Rodzenia

Szkoła Rodzenia

 

ZAJĘCIA DLA PRZYSZŁYCH RODZICÓW, REFUNDOWANE PRZEZ NFZ

 

Zapraszamy do naszej szkoły rodzenia wszystkie przyszłe mamy od 21 tygodnia ciąży wraz z osobą towarzyszącą. W szkole rodzenia będą mogły porozmawiać z ekspertami i nabyć umiejętności praktyczne.

 

PROGRAM ZAJĘĆ W SZKOLE RODZENIA

Specjaliści ze szkoły rodzenia w Piasecznie skupiają się na takich aspektach, jak:

Aktywny poród
ćwiczenia oparte na nauce przygotowania do porodu, praktyka oddechu podczas porodu, formy łagodzenia bólu porodowego, relaksacja podczas porodu, aktywne ćwiczenia na matach i piłkach
Połóg
omówienie tematyki połogu, jak przebiega, jakie są najczęstsze powikłania poporodowe, jak powrócić do sprawności fizycznej. W programie również przykładowe ćwiczenia z fizjoterapeutą
Techniki laktacyjne
promowanie karmienia piersią, zasady i techniki karmienia, sposoby rozwiązywania najczęstszych problemów laktacyjnych
Opieka i pielęgnacja noworodka
zajęcia praktyczne z zakresu kąpieli, pielęgnacji całego ciała, przewijania, ubierania i noszenia noworodka
Zajęcia z psychologiem
emocje w ciąży, jak przygotować się emocjonalnie na przyjście dziecka, oswojenie lęku przed porodem, emocje po porodzie i w czasie karmienia
Pierwsza pomoc
ćwiczenia z fantomem z zakresu udzielania pierwszej pomocy noworodkowi

DODATKOWE TEMATY

 • pokaz chustonoszenia niemowląt
 • pieluchy wielorazowe
 • proces bankowania krwi pępowinowej

 

SZKOŁA RODZENIA W PIASECZNIE – KTO PROWADZI ZAJĘCIA?

 • mgr Ewa Ciechowicz – położna, koordynator szkoły rodzenia
 • mgr Anna Kwiatkowska – położna, doradca laktacyjny
 • mgr Jolanta Panasiuk-Kołaszewska – położna, fizjoterapeuta
 • Katarzyna Rogowska – położna, terapeuta uroginekologii
 • Adriana Dąbrowska – psycholog, psychodietetyk

 
CZĘSTOTLIWOŚĆ ZAJĘĆ

 • Aktualnie, z powodu ogromnego zainteresowania uruchomiliśmy dodatkowe grupy. Zajęcia odbywają się 5 razy w tygodniu  - w kilku grupach, wg uzgodnionego harmonogramu.
 • Kurs trwa 2 miesiące, w cyklach sierpień-wrzesień, październik-listopad itd.
 • Na  październik-listopad mamy już komplet, dlatego zapraszamy do zapisów na kolejny cykl.

 

 

AKTUALNIE ZAPISUJEMY
NA grudzień-styczeń.
zapraszamy!

 

baner_dół strony

 

 

Dodatkowe informacje oraz zapisy

W zgłoszeniu proszę podać: imię i nazwisko, nr telefonu i datę porodu

Szkoła Rodzenia Piaseczno


Szkoła rodzenia w Piasecznie jest przeznaczona dla wszystkich przyszłych mam, które chcą nabyć fachową wiedzę i umiejętności praktyczne przydatne podczas porodu i opieki nad noworodkiem. Zajęcia są prowadzone przez doświadczone położne. Wspierają je lekarze, ratownicy medyczni i psycholodzy. Szkoła rodzenia w Piasecznie funkcjonuje przy Szpitalu św. Anny.

Do Szkoły Rodzenia w Piasecznie mogą zapisać się ciężarne od 21. tygodnia ciąży. Jest to najlepszy czas, aby zacząć przygotowywać się do nowej roli. Udział w zajęciach przeznaczony jest także dla tych kobiet, które zostaną mamami po raz kolejny – jest to doskonała okazja, aby odświeżyć swoją wiedzę. W szkole rodzenia podczas części zajęć, ciężarnej może towarzyszyć parter lub inna bliska osoba.

 

Bezpłatna szkoła rodzenia w Piasecznie


Szkoła rodzenia w Piasecznie to zajęcia dla przyszłych mam, które są prowadzone przez położne. Można na nich zdobyć wiedzę teoretyczną i praktyczną związaną z tematyką okołoporodową. Przydaje się ona nie tylko w okresie ciąży, ale przede wszystkim przy porodzie i opiece nad noworodkiem.

Bezpłatna szkoła rodzenia w Piasecznie funkcjonuje przy Szpitalu św. Anny. Aby wziąć udział w zajęciach, należy zapisać się telefonicznie lub mailowo.

 

Dlaczego warto zapisać się do szkoły rodzenia?


Szkoła rodzenia nie jest obowiązkowa. Przyszłe mamy są jednak zachęcane do uczestnictwa w zajęciach, ponieważ niosą one za sobą wiele korzyści. Warto spróbować, zwłaszcza gdy udział jest całkowicie darmowy.

Dla wielu kobiet ciąża to całkowicie nowa sytuacja. Udział w zajęciach w szkole rodzenia pozwala na zdobycie ważnych umiejętności dotyczących porodu, opieki nad noworodkiem i połogu. Położne udzielają cennych wskazówek związanych z pielęgnacją, łagodzeniem różnego rodzaju dolegliwości, reagowaniem w sytuacjach nagłych i pierwszą pomocą. Posiadanie takiej wiedzy zmniejsza stres i wpływa na poczucie bezpieczeństwa.

Zajęcia w szkole rodzenia pozwalają zaangażować partnera w wiele aspektów związanych z ciążą, porodem i opieką nad dzieckiem. Dzięki temu mężczyzna nie pozostaje bierny. Wie, jak pomóc kobiecie w łagodzeniu bólu porodowego i wspierać ją w różnego rodzaju kryzysach.

Bezpłatna szkoła rodzenia w Piasecznie organizuje zajęcia grupowe. Przyszła mama ma okazję poznać kobiety, które są w zbliżonym momencie ciąży. Tym samym może uzyskać od nich wsparcie i zrozumienie, ponieważ zmagają się one z podobnymi problemami. Wiele znajomości zapoczątkowanych w szkole rodzenia przeradza się w przyjaźnie na całe życie.

 

Zalety szkoły rodzenia w Piasecznie to:

 

 • zajęcia prowadzone przez doświadczonych specjalistów,
 • dogodne godziny zajęć,
 • zajęcia teoretyczne wzbogacone o ćwiczenia praktyczne,
 • instruktaż ćwiczeń mięśni dna miednicy,
 • brak opłat za uczestnictwo w zajęciach,
 • możliwość zapoznania się z traktem porodowym Szpitala św. Anny
 • dodatkowe, aktualne tematy związane z macierzyństwem (np. pokaz chustonoszenia)

 

Poradnia laktacyjna w Piasecznie


Podczas zajęć w szkole rodzenia przyszła mama otrzymuje wskazówki i porady dotyczące laktacji i karmienia piersią. Omawiane są nie tylko korzyści i najważniejsze zasady, ale także najczęstsze nieprawidłowości i trudności.

W razie pojawienia się wątpliwości lub wystąpienia problemów z karmieniem piersią po porodzie kobieta może skorzystać z pomocy doradcy laktacyjnego. Poradnia Laktacyjna w Piasecznie działa przy Szpitalu św. Anny.

"