Najnowocześniejszy laser holmowy

Najnowocześniejszy laser holmowy wykorzystywany w zabiegach urologicznych

 

Szpital św Anny wykonuje zabiegi pierwszym w Europie środkowowschodniej i najnowocześniejszym laserem holmowym firmy Lumenis o najwyższej obecnie mocy.

Umożliwia on znacznie szybsze kruszeni złogów w zabiegach urologicznych. Wiązka lasera jest w stanie kruszyć kamień z częstością 80 uderzeń na sekundę dla porównania dotychczas używany laser uderzał maksymalnie 20 razy na sekundę. Laser holmowy wyposażony jest w unikalną technologie przeniesienia energii Moses dostępną na świecie od listopada 2017 r. Technologia MOSES pozawala na kruszenie złogów z oddali czyli odległości > 0.4mm.

Poza zaletami w kruszeniu złogów i szybszych zabiegach RIRS, laser ten z uwagi swą największą dostępną ogromna moc, umożliwia wykonanie niedostępnego obecnie w Polsce zabiegu w łagodnym rozroście gruczołu krokowego HoLEP.

Zabieg Holmowej Enukleacji Gruczolaka Stercza zapewnia skuteczne leczenie mężczyzn nawet z poważnie powiększoną prostatą. HoLEP usuwa cały fragment zmienionego gruczołu i jednocześnie pozwala zachować usuniętą tkankę, dzięki czemu można ją następnie zbadać w laboratorium i określić charakter, co jest bardzo istotne w m.in. w diagnostyce raka prostaty. W porównaniu do starszych metod leczenia HoLEP umożliwia znacznie szybszą regenerację po zabiegu oraz pozwala doszczętnie usunąć przerośnięty gruczoł. Dzięki temu zabiegi są bardzo skuteczne – jedynie mniej niż 2 procent mężczyzn, wymaga ponownego leczenia.

 

KORZYŚCI LASERA HOLMOWEGO

zapewnia 4 krotnie szybsze kruszenie złogów przy zabiegu RIRS , PCNL i miniPCNL
umożliwia kruszenie złogów znacznie większych a nawet kamicy odlewowej już przy jednej sesji zabiegowej
powstający po kruszeniu piasek jest wielkości poniżej 0.1mm
przez powstawanie bardzo drobnego piasku zmniejsza ryzyko nawrotu kamicy
z uwagi na szybkość kruszenia umożliwia zabiegi RIRS bez pozostawienia cewnika

 

 

 

 

Inforamcja i rejestracja