porody rodzinne

Ważne informacje dla pacjentek ciężarnych

Porody Rodzinne w Piasecznie

 
AKTUALIZACJA - LISTOPAD 2021

Szanowni Państwo,

Pragniemy poinformować, że w dalszym ciągu jesteśmy otwarci na porody rodzinne. Prosimy o zapoznanie się ze szczegółami, które znajdują się w aktualnościach naszej placówki.

 

DBAMY O BEZPIECZEŃSTWO

Szpital św. Anny w Piasecznie informuje, że w związku z zaistniałą sytuacją epidemiologiczną, związaną z koronawirusem (SARS-CoV-2), podjął niezbędne kroki aby zapewnić najwyższy stopień bezpieczeństwa pacjentkom udającym się do porodu oraz na planowe przyjęcie do oddziału ginekologiczno-położniczego.

W tym celu izba przyjęć dla ww. pacjentek została przeniesione do budynku C szpitala, który zlokalizowany jest od strony parkingu. Wejście do nowej izby przyjęć oddziału gin-poł jest oznaczone tablicą informacyjną „Budynek C”.

Bezpieczeństwo i komfort pacjentów szpitala jest najwyższym priorytetem dla personelu szpitala. Dokładamy wszelkich starań aby rodzące mamy oraz przychodzące na świat dzieci przebywały w bezpiecznych warunkach, otoczone troską położnych i lekarzy.

Wiemy, że obecność partnerów przy porodzie daje możliwość wspólnego przeżywania cudu narodzin Waszego dziecka. w związku z tym, po uwzględnieniu zaleceń Konsultanta Krajowego ds. ginekologii i położnictwa i po opracowaniu dodatkowych procedur epidemiologicznych umożliwiających obecność osoby towarzyszącej, jesteśmy w pełni przygotowani aby każda pacjentka mogła rodzić otoczona również wsparciem partnera.

Wdrożenie dodatkowych procedur nie tylko umożliwia porody rodzinne, ale przede wszystkim zapewnia bezpieczne warunki dla wszystkich mam i dzieci już obecnych w oddziale oraz personelowi medycznemu, tak aby ciągłość funkcjonowania oddziału położniczego została utrzymana i abyśmy mogli nieprzerwanie zapewniać porody w naszym szpitalu kolejnym mamom i ich maleństwom.

Bardzo prosimy osoby towarzyszące o zastosowanie się do wprowadzonych procedur, ponieważ tylko w ten sposób zapewnimy wszystkim bezpieczeństwo.

ZASADY BEZPIECZNEGO UCZESTNICTWA W PORODZIE RODZINNYM

Zasady bezpiecznego uczestnictwa w porodzie rodzinnym

 

 

 

 

W przypadku pytań prosimy o kontakt telefoniczny