Poradnia Urologiczna

Lekarz

Poradnia urologiczna Warszawa/Piaseczno w ramach NFZ specjalizuje się w diagnostyce i leczeniu chorób układu moczowo-płciowego u mężczyzn i kobiet. Zajmujemy się w szczególności chorobami prostaty, infekcjami układu moczowego, kamicy moczanowej, nietrzymania moczu (kobiety i mężczyźni) oraz dysfunkcji erekcyjnej.

Do najczęstszych dolegliwości leczonych w Poradni urologicznej należą choroby spowodowane infekcjami. Do głównych objawów infekcji układu moczowego zaliczamy m.in.:

●     dyzuria, czyli ból podczas oddawania moczu

●     częstomocz

●     bóle w podbrzuszu

●     nokturia (częste oddawanie moczu nocą)

●     krwiomocz (rzadko)

●     gorączka

●     bóle krzyża

Jak leczyć infekcje układu moczowego?

Przy infekcjach układu moczowego najczęściej stosowana jest antybiotykoterapia. Dodatkowo lekarz może wskazać wprowadzenie w życie kilku zasad dotyczących właściwej higieny osobistej, zalecić zmianę środków antykoncepcyjnych (środków plemnikobójczych) na inną metodę lub doradzić stosowanie właściwych preparatów zapobiegających nawrót infekcji.

Prostata - jakie badania?

Poradnia urologiczna Warszawa/Piaseczno rozpoznaje problemy z prostatą i zaleca stosowne metody leczenia. Odpowiednie badania prostaty powinny być wykonywane przez mężczyzn profilaktycznie. Wczesne wykrycie ewentualnych zmian w prawidłowej wielkości gruczołu krokowego w wielu przypadkach może przeciwdziałać późniejszym kłopotom.

Standardowo lekarz przeprowadza wywiad z pacjentem, a następnie wykonuje badanie per rectum (przez odbyt). W ten sposób ma możliwość sprawdzenia, czy nie doszło do żadnych niepokojących zmian. Może też zlecić podstawowe analizy moczu i krwi.

Informacja i rejestracja