Poradnia Alergologiczna

Lekarz

Poradnia Alergologiczna zapewnia kompleksową pomoc w zakresie wykrycia i leczenia alergii. Podczas pierwszej wizyty odbywa się diagnostyka (testy alergiczne) chorób alergicznych. Alergolog ustala, co jest przyczyną swoistej reakcji organizmu: np. substancje chemiczne obecne w powietrzu, pokarmach czy lekach. Dla każdego pacjenta dobierane są indywidualne metody leczenia alergii. 

Poradnia Alergologiczna dla dzieci

 

Naszą poradnię bardzo często odwiedzają dzieci. Najmłodszym pacjentom zapewniamy komfortowe warunki oraz przyjazną i swobodną atmosferę, dzięki czemu każda wizyta odbywa się spokojnie i bezstresowo. Jak najwcześniejsze zdiagnozowanie i leczenie alergii u dzieci ma kluczowe znaczenie dla ich zdrowia, ponieważ może przeciwdziałać poważniejszym konsekwencjom zdrowotnym, takim jak np. astma.

Poradnia Alergologiczna NFZ

 

Poradnia alergologiczna Warszawa - Piaseczno zapewnia kompleksową pomoc zarówno dzieciom, jak i dorosłym. Wszelkie działania prowadzone są kompleksowo i mają na celu podjęcie skutecznego leczenia. Najczęściej podczas pierwszej lub jednej z pierwszych wizyt pacjent poddawany jest testom alergicznym. Alergolog może również zlecić dodatkowe badania w celu wyeliminowania innych dolegliwości zdrowotnych o podobnych objawach.

 

Rozróżniamy cztery podstawowe rodzaje alergii

●      alergia pokarmowa

●      alergia wziewna

●      alergia skórna

●      alergia krzyżowa

Specyficzne objawy alergii zależą od rodzaju uczulenia. Zazwyczaj wykonywane są testy skórne na powszechnie występujące alergeny środowiskowe i pokarmowe. Można je wykonać nawet u niemowląt, ale bardziej wiarygodne wyniki daje badanie dzieci powyżej 2. roku życia. W szczególnych przypadkach diagnoza nie jest łatwa i wymaga przeprowadzenia dodatkowych badań.

 

Informacja i rejestracja