Poradnia Urazowo – Ortopedyczna

Poradnia urazowo-ortopedyczna specjalizuje się w:

●     diagnostyce i leczeniu chorób narządu ruchu i urazów narządu ruchu

●     profilaktyce i leczeniu wrodzonych i nabytych zaburzeń w funkcjonowaniu narządu ruchu

Poradnia chirurgii urazowo-ortopedycznej obejmuje opieką pacjentów z urazami i chorobami układu narządu ruchu: kości, stawów, mięśni, ścięgien, więzadeł. Diagnozujemy i leczymy takie dolegliwości zdrowotne jak m.in.:

●     urazy: złamania kości, skręcenia i zwichnięcia stawów, urazy ścięgien

●     choroby zwyrodnieniowe stawów

●     zmiany zapalne i zwyrodnieniowe okołostawowe

●     choroby kości

●     choroby przeciążeniowe narządu ruchu

 

Nasi specjaliści w poradni urazowo-ortopedycznej mają również możliwość zlecania badań specjalistycznych takich jak: RTG, USG, rezonans magnetyczny czy tomografia komputerowa. Oprócz tego lekarze dobierają odpowiednie przedmioty ortopedyczne, a także kwalifikują do operacji.

 

Poradnia chirurgii urazowo-ortopedycznej obejmuje opieką zarówno dorosłych, jak i dzieci. Zapewniamy niezbędną pomoc w przypadku nagłych problemów, jak i gwarantujemy kompleksową opieką pacjentów wymagających długotrwałej, specjalistycznej terapii ortopedycznej. W trakcie leczenia może zaistnieć konieczność powiązania terapii z rehabilitacją lub fizjoterapią. W Poradni przyjmowani są również pacjenci po przebytych operacjach i zabiegach ortopedycznych w ramach kontynuacji lub kontroli przebiegu zastosowanej leczenia.

Informacja i rejestracja