Poradnia Dermatologiczna

Poradnia dermatologiczna NFZ w Piasecznie specjalizuje się w zakresie diagnostyki i leczenia chorób skóry i tkanek podskórnych, leczenia chorób włosów i paznokci, leczenia chorób wenerycznych oraz oceny znamion. Odpowiednio prowadzona terapia pozwala na zmniejszenie natężenia zmian chorobowych, a w przypadku niektórych schorzeń, umożliwia całkowite wyleczenie. 

 

Poradnia dermatologiczna dla dzieci 

 

W naszej Poradni dermatologicznej dla dzieci lekarze specjaliści zapewniają fachową pomoc najmłodszym pacjentom i młodzieży. Do najczęstszych dolegliwości występujących w młodym wieku zaliczamy m.in. pieluszkowe zapalenie skóry u noworodków i niemowląt, alergiczny wyprysk kontaktowy u dzieci (egzema), łojotokowe zapalenie skóry u niemowląt (wyprysk łojotokowy), atopowe zapalenie skóry (AZS), pokrzywka, trądzik noworodkowy i niemowlęcy oraz trądzik młodzieńczy, zakażenia grzybicze itp. 

Schorzenia diagnozowane i leczone przez dermatologa

 

Pacjenci niejednokrotnie mają problem, z jakimi schorzeniami mogą zgłosić się do lekarza dermatologa. Dermatologia to dziedzina bardzo szeroka. Zajmuje się różnorodnymi chorobami skóry, obejmując przy tym dolegliwości skóry głowy i paznokci oraz choroby ogólnoustrojowe, których objawy widoczne są na skórze. Dermatolog to również lekarz od chorób wenerycznych, specjalizujący się w schorzeniach narządów płciowych zarówno u dorosłych, jak i u dzieci, ujawniających się poprzez objawy skórne.

 Lekarze specjaliści:

lek. Agnieszka Chmielewska

Informacja i rejestracja