Poradnia Reumatologiczna

PORADNIA REUMATOLOGICZNA W PIASECZNIE


W Poradni reumatologicznej Warszawa/Piaseczno w ramach NFZ oferujemy kompleksową opiekę nad pacjentami ze schorzeniami reumatycznymi, zapewniając:

●     rozpoznanie i kompleksowe badania chorób reumatycznych

●     specjalistyczne leczenie chorób reumatycznych

●     diagnostykę i leczenie chorób reumatycznych u dzieci

Choroby reumatyczne - rodzaje

Nasi lekarze zajmują się rozpoznawaniem, zapobieganiem oraz leczeniem chorób zwyrodnieniowych czy zapalnych kości, stawów i tkanek okołostawowych. Prowadzimy poradnictwo, leczenie w zakresie osteoporozy. Najczęściej diagnozowane schorzenia w Poradni reumatologicznej to m.in.: reumatoidalne zapalenie stawów (RZS), choroby zwyrodnieniowe stawów, zesztywniające zapalenia stawów kręgosłupa, dna moczanowa (artretyzm) i osteoporoza.

Choroby reumatyczne - jakie badania?

W celu prawidłowego rozpoznania specyfiki schorzenia pacjenci mogą zostać objęci badaniami diagnostycznymi, takimi jak np. USG, badania laboratoryjne, RTG i inne.

Choroby reumatyczne - przyczyny

Choroby reumatyczne mają podłoże autoimmunologiczne, co oznacza, że układ odpornościowy atakuje własne tkanki, przyczyniając się do powstania przewlekłego stanu zapalnego. Na rozwój choroby mogą mieć wpływ m.in. czynniki genetyczne, infekcje, a nawet zażywane leki.

Do jednych z powszechniejszych chorób o podłożu autoimmunologicznym zaliczamy reumatoidalne zapalenie stawów. Niestety szczegółowe przyczyny reumatoidalnego zapalenia stawów nie są znane.

Główne objawy reumatoidalnego zapalenie stawów:

●     ból i obrzęk stawów rąk i stóp

●     objawy rzadziej dotyczą tzw. dużych stawów (np. barkowego, łokciowego, biodrowego, skokowego)

●     typowa dla tej choroby tzw. poranna sztywność, trwająca co najmniej godzinę

●     uczucie zmęczenia

●     stany podgorączkowe i gorączkowe

●     chudnięcie i brak apetytu

Reumatoidalne zapalenie stawów - diagnostyka

Przy reumatoidalnym zapaleniu stawów badania pomocnicze, które mogą być zlecone przez lekarza, to m.in.: oznaczenie czynnika reumatoidalnego, OB, CRP, morfologia krwi.

Informacja i rejestracja