Poradnia Pediatryczna

Poradnia pediatryczna w Piasecznie (koło Warszawy) sprawuję opiekę medyczną nad dziećmi do 18 r.ż., które są narażone jest na szereg chorób i zagrożeń.

CZYM ZAJMUJE SIĘ LEKARZ PEDIATRA?

Pediatra to specjalista zajmujący się wszelkimi schorzeniach oraz chorobach, które występują u dzieci do 18 r.ż. Lekarz pediatra posiada szeroki zakres wiedzy, nie tylko tej dotyczącej przeziębień, infekcji itp., lecz również powinien znać się na zagadnieniach genetycznych, psychologicznych, które w określony sposób wpływają na rozwój dziecka oraz jego zdrowie. Dobry pediatra nie tylko leczy dzieci ale również utrzymuje właściwe kontakty z ich rodzicami co ma bardzo duże znaczenie w procesie leczenia jak również kształtowania świadomości medycznej oraz prawidłowych nawyków w profilaktyce zdrowia małego pacjenta.

Pediatrzy EMC Piaseczno diagnozują również u dzieci m. in. niedokrwistość, zaburzenia krzepnięcia, leukopenię/neutropenię. Przeprowadzają diagnostykę chorób nowotworowych oraz kontrolują dzieci po leczeniu choroby nowotworowej.

JAKIE CHOROBY LECZY PEDIATRA?

W poradni pediatrycznej lekarz pediatra konsultuje zarówno dzieci chore jak i zdrowe. W przypadku dzieci chorych pediatra przeprowadza niezbędne badania, rozpoznaje chorobę i ustala przebieg leczenia. Gdy zachodzi konieczność kieruje dzieci do innych lekarzy specjalistów. Ponieważ jest pierwszym lekarzem, z jakim dziecko ma kontakt musi wykazać się wiedzą praktycznie z każdej dziedziny medycyny - chorób wewnętrznych, chorób zakaźnych, dermatologii, alergologii, kardiologii, neurologii, psychologii, onkologii etc.

W przypadku dzieci zdrowych wspiera rodziców w prawidłowym postępowaniu i profilaktyce zdrowia, udzielając odpowiednich wskazówek. Kieruje na właściwe profilaktyczne badania okresowe, ocenia stopień rozwoju psychometrycznego dziecka, rozpoznaje zaburzenia rozwojowe, kieruje na szczepienia ochronne i badania przesiewowe. Pediatra udziela rodzicom niezbędnych informacji odnośnie pielęgnacji niemowlęcia, karmienia i właściwej opieki. Zleca także wykonywanie ćwiczeń korekcyjnych jeśli zachodzi taka potrzeba.

JAKIE WĄTPLIWOŚCI POMOŻE NAM ROZWIAĆ PEDIATRA?

Pediatra to specjalista, który zajmuje się szerokim zakresem leczenia oraz profilaktyki związanych
z odpowiednią pielęgnacją fizyczną i psychiczną dziecka. Jeżeli w zachowaniu lub wyglądzie dziecka coś nas niepokoi, powinniśmy niezwłocznie zgłosić się do pediatry.

CZY POTRZEBNE JEST SKIEROWANIE DO LEKARZA PEDIATRY?

Nie jest potrzebne skierowanie do lekarza pediatry.

JAK PRZYGOTOWAĆ SIĘ DO WIZYTY U LEKARZA PEDIATRY?

Warto zabrać ze sobą wszystkie aktualne badania dziecka oraz książeczkę zdrowia. Warto również przed wizytą wypisać na kartce wszystkie objawy, jakie nas niepokoją, by nie pominąć niczego w trakcie wizyty.

Informacja i rejestracja