Poradnia Chirurgii Kręgosłupa

Lekarz

  • lek. Jakob Halpern

W naszej poradni chirurgii kręgosłupa wykorzystujemy nowoczesne i małoinwazyjne metody, których celem jest zatrzymanie przewodzenia impulsów bólowych lub ich modulacja.

Większość z nas, z racji wykonywanych zawodów, zmuszona jest do wielogodzinnej pracy w wymuszonej pozycji, również ciężka praca fizyczna ma negatywny wpływ na układ kostny, a w szczególności kręgosłup. Dodatkowo choroby współistniejące jak wady postawy, skolioza, kręgozmyki powodują narastanie dolegliwości bólowych. W wielu przypadkach, mimo prawidłowego leczenia farmakologicznego oraz rehabilitacji, nie jesteśmy w stanie uwolnić naszego pacjenta od bólu i dolegliwości przechodzą w fazę przewlekłą. Wtedy najbardziej pomocne mogą być małoinwazyjne zabiegi leczenia kręgosłupa.

W małoinwazyjnym leczeniu kręgosłupa wykorzystujemy:

Środki farmakologiczne podawane w okolicę zakończeń nerwowych lub okolicę przebiegu struktur układu nerwowego

Podstawowym elementem zabiegów małoinwazyjnych są blokady terapeutyczne. Mają one zastosowanie w przypadkach kiedy objawy bólowe nie ustają lub nie zmniejszają się mimo  prawidłowo prowadzonej farmakoterapii i rehabilitacji. Małoinwazyjne zabiegi leczenia kręgosłupa służą także do diagnostyki czynnościowej, kiedy mamy wątpliwości co do źródła powstawania bólu. Czasami to dzięki nim jesteśmy w stanie precyzyjnie zaplanować prawidłowe leczenie operacyjne. Podczas wykonywania blokad stosujemy środki miejscowo znieczulające tj. lignokaina, bupiwakaina dodatkowo możemy wzmocnić efekt stosując kortykosteroidy do podawania miejscowego.

Termolezję - fale radiowe o wysokich częstotliwościach

Kolejnym narzędziem, które posiadamy do walki z bólem są fale radiowe o wysokich częstotliwościach (termolezja). Ich zastosowanie podzielić można, w zależności od umiejscowienia elektrody, na centralne (wewnątrzkanałowe) oraz obwodowe. Dodatkowym wyróżnikiem są metody ciągłe z generowaniem wysokiej temperatury (80 st. C) niszczące patologiczne zakończenia nerwowe oraz pulsacyjne - modulujące (naprawiające) struktury nerwowe - gdzie maksymalna temperatura dochodzi do 42 st. C.

Blokadę stawów miedzykręgowych pod kontrolą RTG

Blokada stawów miedzykręgowych pod kontrolą RTG to ostrzyknięcie lekiem przeciwzapalnym I znieczulającym punktów bólowych.

 

Skontaktuj się z nami.

Informacja i rejestracja