teleporady

Poradnia Psychodietetyczna

Poradnia Psychodietetyczna we Wrocławiu specjalizuje się w fachowym wsparciu z zakresu szeroko pojętego żywienia. Nasi specjaliści zapewniają pomoc w przypadku problemów z nadwagą i otyłością, zaburzeń w prawidłowym odżywianiu oraz profilaktyce chorób dietozależnych.

Czym się zajmuje psychodietetyka?

Psychodietetyka należy do dziedziny psychologii zdrowia, która zajmuje się m.in. psychologicznymi aspektami leczenia różnorodnych zaburzeń w prawidłowym odżywianiu, w tym przede wszystkim leczeniem otyłości.

Leczenie nadwagi i otyłości wiąże się nie tylko z opracowaniem racjonalnej diety, ale również koniecznością wprowadzenia w życie wielu zmian. Niepowodzenia w schudnięciu często są wynikiem braku motywacji, jak i głębszych problemów wynikających z uwarunkowań środowiskowych czy też indywidualnych. Psycholog-psychodietetyk specjalizuje się w pracy z osobami, których celem jest skuteczna walka z problemem otyłości.

Psychodietetyka nie ogranicza się jednak wyłącznie do procesu chudnięcia. Wsparcie psychodietetyka stanowi element całościowej pracy z pacjentem z uwzględnieniem jego indywidualnych predyspozycji oraz stanu zdrowia.

Kto może skorzystać z konsultacji psychodietetyka?

Do Poradni Psychodietetycznej może się zgłosić każda osoba, która chce w zdrowy, racjonalny i efektywny sposób wypracować nowe nawyki żywieniowe i zminimalizować ryzyko porażki we wdrażaniu zaleceń sformułowanych przez dietetyka lub lekarza. Najczęściej z profesjonalnej pomocy korzystają osoby, które doświadczyły licznych porażek w odchudzaniu się, a także pacjenci, którzy z powodów zdrowotnych powinny zrzucić zbędne kilogramy.

 

Informacja i rejestracja

"