doktor nauk farmakologicznych Joanna Pieczyńska - dietetyk, psychodietetyk

Joanna Pieczyńska

dr n. farm., dietetyk, psychodietetyk

Żywieniem zajmuje się nie tylko zawodowo, ale też naukowo. Adiunkt w Katedrze i Zakładzie Bromatologii i Dietetyki Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu, specjalista psychodietetyki. Jest autorką wielu publikacji z zakresu analizy żywności i żywienia człowieka w czasopismach krajowych i zagranicznych oraz współautorką poradników dla pacjentów i rodziców: „Prawidłowe żywienie dzieci”; „Alergie i nietolerancje pokarmowe”; „Żywienie w chorobach onkologicznych”; „Zaburzenia odżywiania” i „Poradnik dla pacjentów z nieswoistymi chorobami zapalnymi jelit”. Prowadzi również zajęcia dotyczące żywienia człowieka i analizy żywności ze studentami Wydziału Farmacji oraz kierunku Dietetyka Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu. Jest v-ce przewodniczącą Polskiego Towarzystwa Dietetyki oddziału wrocławskiego.

Swoją wiedzę naukową przekłada na praktykę w indywidualnej pracy z pacjentem bariatrycznym, uwzględniając w zaleceniach żywieniowych przygotowujących do operacji i pooperacyjnych, choroby współtowarzyszące oraz stosowaną farmakoterapię.

Od 2005 roku, w ramach swojej pracy naukowej, zajmuje się pacjentami cierpiącymi na nieswoiste choroby zapalne jelit oraz zespół jelita nadwrażliwego. Swoją opieką obejmuje również kobiety ciężarne jak i karmiące piersią, chorych onkologicznie, osoby ze schorzeniami dietozależnymi. Jest propagatorką racjonalnego żywienia, co wdraża z powodzeniem w pracy z osobami odchudzającymi się.

Specjalizacje:

dietetyka , psychodietetyk

Placówki:

Wrocław - EuroMediCare Szpital Specjalistyczny z Przychodnią

ul. Pilczycka 144 , 54-144 Wrocław
tel.: 71 71 17 400
e-mail: wroclaw@emc-sa.pl