teleporady

Poradnia Leczenia Otyłości

Poradnia Leczenia Otyłości we Wrocławiu specjalizuje się w diagnozowaniu i leczeniu otyłości. Otyłość objawia się nadmiernym gromadzeniem tkanki tłuszczowej, ale problematyczność tego schorzenia nie ogranicza się wyłącznie do wyglądu zewnętrznego. Jest to choroba przewlekła, która sprzyja rozwojowi innych dolegliwości zdrowotnych.

Lekarze Poradni Leczenia Otyłości we Wrocławiu zapewniają kompleksowe wsparcie w leczeniu otyłości. Nadwaga i otyłość zaliczane są obecnie do chorób cywilizacyjnych. Konsekwencją coraz częstszego występowania otyłości w wielu krajach jest zahamowanie trendu wydłużania się przeciętnego trwania życia.

Otyłość stanowi zagrożenie zdrowia i życia, ponieważ przyczynia się do wielu poważnych schorzeń. Może skutkować poważnymi konsekwencjami zdrowotnymi, m.in. wzrostem wystąpienia ryzyka chorób następujących układów:


● krążenia (choroba niedokrwienna serca, nadciśnienie tętnicze, miażdżyca)
● pokarmowego (kamica pęcherzyka żółciowego, insulinooporność, cukrzyca typu 2, hiperlipidemia, nowotwory jelita grubego i odbytnicy)
● płciowego (zespół torbielowatości jajników, upośledzenie płodności, nieprawidłowości płodu, nowotwory piersi i trzonu macicy)
● moczowego (hiperurikemia i dna moczanowa)
● kostnego (choroba zwyrodnieniowa stawów, bóle krzyża)

W Poradni Leczenia Otyłości pacjenci otrzymują pomoc z zakresu zachowawczego leczenia otyłości. W leczeniu zachowawczym podstawę stanowi leczenie żywieniowe, zwiększenie aktywności fizycznej i wsparcie psychologiczne. Czasem wskazane jest zastosowanie farmakoterapii. Celem terapii jest redukcja wyjściowej masy ciała.

 
Nasi lekarze w Poradni Leczenia Otyłości we Wrocławiu: lek. Rafał Mulek

Informacja i rejestracja

"