teleporady

Poradnia Gastroenterologiczna

Poradnia Gastroenterologiczna we Wrocławiu specjalizuje się w diagnostyce i leczeniu chorób przewodu pokarmowego, obejmujących przełyk, żołądek, dwunastnicę, jelita, trzustkę, wątrobę, drogi żółciowe. W ramach konsultacji lekarz może skierować pacjenta na dodatkowe badania diagnostyczne, takie jak m.in. USG, endoskopię przewodu pokarmowego, badania laboratoryjne.

Poradnia Gastroenterologiczna zapewnia kompleksową pomoc pacjentom skarżącym się na różnorodne dolegliwości przewodu pokarmowego. Do gastroenterologa z pewnością powinny udać się osoby, u których pojawiają się takie objawy jak m.in.:

●     przewlekłe bóle brzucha, zaparcia, wymioty

●     uporczywa zgaga

●     wzdęcia

●     krew przy oddawaniu stolca

●     nagły spadek wagi

 

W skuteczności leczenia chorób układu pokarmowego kluczowe znaczenie ma trafne zidentyfikowanie schorzenia i jak najszybsza interwencja lekarska. Nieodpowiednio leczone lub długotrwałe dolegliwości, zwłaszcza u dzieci, mogą prowadzić do poważnych uszkodzeń i powikłań.

Warto pamiętać, że z pozoru banalne objawy, takie jak przewlekły ból brzucha, mogą być zwiastunem poważniejszych schorzeń, a nawet choroby nowotworowej, wymagającej pilnej interwencji specjalisty z dziedziny gastroenterologicznej.

Jakie choroby leczone są w Poradni Gastroenterologicznej?

Do najczęstszych chorób układu pokarmowego zaliczamy m.in.: chorobę wrzodową, zapalenie pęcherzyka żółciowego, kamicę pęcherzyka żółciowego, różnego rodzaju zapalenia wątroby, zapalenie trzustki oraz choroby jelita grubego i cienkiego. Pacjenci zgłaszają się również z objawami zaburzeń motoryki przewodu pokarmowego, np. zespołem jelita drażliwego, choroby refluksowej przełyku itp.Lekarze w Poradni Gastroenterologicznej: lek. Małgorzata Kondusz-Szklarz dr n. med. Marek Jurga              lek. Grzegorz Nowak
lek. Bernadeta Fryśna                 lek. Paweł Iwanicki

Informacja i rejestracja

"