teleporady

Poradnia Chirurgii Naczyniowej

Poradnia Chirurgii Naczyniowej we Wrocławiu prowadzi konsultacje z zakresu chirurgii naczyniowej, obejmujące kompleksową diagnostykę oraz leczenie rozpoznanych schorzeń, w tym m.in. niewydolność żylną. Nasi specjaliści wykonują niezbędne badania, m.in. badanie dopplerowskie tętnicze i żylne, oraz zabiegi m.in. skleroterapię.

Objawy i leczenie niewydolności żylnej

Jednym z najczęstszych schorzeń diagnozowanych i leczonych w Poradni Chirurgii Naczyniowej jest niewydolność żylna. Jest to choroba zróżnicowana klicznicznie. Wiąże się z nieprawidłowościami w zakresie funkcjonowania naczyń żylnych. Objawy niewydolności żylnej w dużej mierze zależą od stopnia zaawansowania choroby. Ujawniające się symptomy możemy przyporządkować do poszczególnych faz rozwoju schorzenia:

●     W początkowym etapie niewydolność żylna objawia się przede wszystkim występowaniem tzw. pajączków naczyniowych na kończynach dolnych. Jest to symptom, który przez wielu pacjentów jest ignorowany lub traktowany wyłącznie jako problem kosmetyczny.

●     W następnym etapie mogą pojawiać się mniejsze i większe żylaki. Dodatkowo pacjenci najczęściej skarżą się na inne objawy, m.in. uczucie ciężkości nóg, obrzęki nóg i inne przykre dolegliwości bólowe.

●     Zaawansowana faza rozwoju niewydolności żylnej objawia się zmianami skórnymi, niekiedy okrężnymi, obejmującymi cały obwód łydki.

●     Ostatnie stadium niewydolności żylnej wiąże się z powstawaniem uciążliwych owrzodzeń goleni, które są trudne do wyleczenia metodami tradycyjnymi. Często towarzyszą pacjentowi przez długi lata życia.

Zabieg skleroterapii w Poradni Chirurgii Naczyniowej

Poradnia Chirurgii Naczyniowej we Wrocławiu przeprowadza zabieg skleroterapii. Skleroterapia jest zabiegiem małoinwazyjnym i bezbolesnym. Jego celem jest wyeliminowanie żylaków i tzw. pajączków. Trwa ok. 20-30 minut i nie wymaga późniejszej hospitalizacji, a pacjent może wrócić do codziennych czynności.

Lekarze w Poradni Chirurgii Naczyniowej: lek. Rafał Mulek

 

Informacja i rejestracja

"