teleporady

Poradnia Kardiologiczna

Poradnia Kardiologiczna we Wrocławiu specjalizuje się w diagnozowaniu i leczeniu chorób serca i układu krążenia. Zapewniamy kompleksową opiekę medyczną pacjentom z nieprawidłowościami i wadami układu sercowo-naczyniowego, obejmującymi serce, aorty i mniejsze naczynia krwionośne.

Nasi lekarze oferują konsultacje, które prowadzą do trafnego rozpoznania schorzenia. W ramach diagnostyki wykonywane są specjalistyczne badania, w tym EKG, USG dopplerowskie serca, 24h Holter RR, 24h Holter EKG.

Do najczęstszych schorzeń kardiologicznych, diagnozowanych i leczonych w naszej Przychodni, zaliczamy m.in.:
● miażdżycę
● chorobę niedokrwienną serca
● nadciśnienie tętnicze
● zaburzenia rytmu serca (arytmie)
● ostrą lub przewlekłą niewydolność serca (której skutkiem może być zawał mięśnia sercowego) na tle chorób naczyniowych (choroby wieńcowej, nadciśnienia tętniczego), wad zastawkowych wrodzonych i nabytych (po bakteryjnym, wirusowym czy reumatycznym zapaleniu wsierdzia lub mięśnia sercowego)
● kardiomiopatie pierwotne lub wtórne
● wrodzone wady serca
● zapalenia mięśnia sercowego (bakteryjne - głównie paciorkowcowe, wirusowe - na tle choroby reumatycznej)

Do głównych objawów, świadczących o chorobach serca, zaliczamy m.in.:
● duszności
● permanentne zmęczenie
● omdlenia
● kołatanie serca
● obrzęki
● zasinienia skóry
● ból w klatce piersiowej

Warto pamiętać, że niektóre schorzenia kardiologiczne mogą rozwijać się bez widocznych objawów. Chorzy zwlekają z niezbędną wizytą u kardiologa. Wiele chorób układu krążenia diagnozowanych jest w zaawansowanym, zagrażającym życiu stadium. Dlatego tak ważna jest profilaktyka, która ma szczególne znaczenie w przypadku osób obciążonych genetycznie chorobami kardiologicznymi. W Poradni Kardiologicznej we Wrocławiu pacjenci mogą liczyć nie tylko na trafne rozpoznanie i leczenie schorzenia, ale również fachowe doradztwo z zakresu profilaktyki.

 

Nasi lekarze w Poradni Kardiologicznej we Wrocławiu: lek. Joanna Kowal

 

Informacja i rejestracja

"