teleporady

Poradnia Onkologiczna

Poradnia Onkologiczna we Wrocławiu specjalizuje się w diagnozowaniu, leczeniu i specjalistycznej kontroli pacjentów z chorobami nowotworowymi. Zapewniamy też konsultacje i badania profilaktyczne, mające na celu jak najwcześniejsze wykrycie ewentualnych schorzeń.

W ramach poradni wykonujemy :

  • zabiegi ambulatoryjne w zakresie chirurgii onkologicznej
  • usuwanie drobnych zmian onkologicznych
  • biopsje m.in. tarczycy w warunkach ambulatoryjnych

Objawy wskazujące na schorzenia onkologiczne

Niektóre nowotwory przez długi czas nie dają wyraźnych objawów. Tak jest w przypadku m.in. nowotworów skóry czy płuc. Dlatego kluczowe znaczenie ma czujność pacjenta (tzw. czujność onkologiczna), która polega na obserwacji swojego ciała pod kątem ewentualnych zmian chorobowych. Niezbędne jest również wykonywanie profilaktycznych badań medycznych. Jest to ważne zarówno w przypadku kobiet, jak i mężczyzn. Każda zmiana w funkcjonowaniu czy wyglądzie powinna zostać skonsultowana z lekarzem.

Przede wszystkim należy zwrócić uwagę na wszelkie nietypowe krwawienia lub wydzieliny z otworów ciała lub brodawek sutkowych, a także guzki, zgrubienia w sutkach i jądrach, na skórze, wardze, języku, zmiany kształtu, wielkości lub koloru brodawek czy znamion. Niepokojące są również owrzodzenia lub rany, które nie goją się, przedłużające się zaburzenia przy wypróżnieniach i oddawaniu moczu oraz długotrwałe zaburzenia przewodu pokarmowego. Naszą uwagę powinny zwrócić także chrypka i kaszel, które pojawiają się bez wyraźnej przyczyny i trwają długo.

Poradnia Onkologiczna przyjmuje pacjentów w ramach NFZ.

Informacja i rejestracja

"