Poradnia Rehabilitacyjna

Lekarz

  • Tomasz Łukaniec-specjalista w zakresie rehabilitacji medycznej, ortopeda - traumatolog
  • Paweł Miąsik-specjalista ortopeda-traumatolog

 Poradnia Rehabilitacyjna – czym się zajmujemy?

Poradnia Rehabilitacyjna w Lubinie to placówka, która została stworzona z myślą o pacjentach, cierpiących z powodu zespołów bólowych kręgosłupa oraz stawów obwodowych spowodowanych urazami oraz będących następstwem różnego rodzaju zabiegów i operacji. Takim pacjentom zapewniamy pełnowymiarową opiekę oraz dostęp do rehabilitacji, które prowadzą do poprawienia ich zdrowia oraz jakości życia. Oprócz tego, zajmujemy się korektą wad postawy oraz fizjoterapią neurologiczną. Wśród chorób, które diagnozujemy i leczymy, możemy wymienić m.in.

 

  • boczne skrzywienie kręgosłupa (czyli tzw. skoliozę),
  • skręcenie stawów,
  • ostrogę piętową,
  • oraz różnego rodzaju urazy kręgosłupa.

 

Zapraszamy do kontaktu i rejestracji! Każdy pacjent Poradni Rehabilitacyjnej EMC, po prawidłowym rozpoznaniu, ma dobierany indywidualny tryb oraz zakres rehabilitacji lub leczenia, dostosowany do schorzenia oraz potrzeb pacjenta.

 

Ćwiczenia rehabilitacyjne – alternatywa dla leków i operacji

Pracujący w naszej poradni personel to wykwalifikowani specjaliści, którzy wierzą w to, że ćwiczenia rehabilitacyjne pozwalają na likwidację bólów pourazowych oraz pooperacyjnych, będąc nierzadko doskonałą alternatywą dla leczenia farmakologicznego, a nawet operacji. Rehabilitacja jest procesem mającym na celu przywrócenie całkowitej lub częściowej sprawności fizycznej, a także psychicznej pacjenta. Forma i zakres rehabilitacji uzależniony jest od problemu z jakim zmaga się pacjent i jest dobierana przez lekarza-specjalistę po wstępnym rozpoznaniu i diagnozie, która jest wynikiem pierwszego spotkania z pacjentem.

 

Jak wygląda pierwsze badanie u lekarza ortopedy?

Pierwsza wizyta w gabinecie chirurga-ortopedy to przede wszystkim konsultacja. Lekarz poprosi Cię o odpowiedź na kilka pytań, stanowiących wywiad lekarski. To dzięki Twoim odpowiedziom lekarz dokona wstępnego rozpoznania. Zostaniesz poproszony m.in. o odpowiedź na pytania dotyczące przebytych urazów, pracy fizycznej itd. Drugi etap rozpoznania to badanie przedmiotowe, w trakcie którego lekarz oceni to, czy Twoje kończyny ustawione są prawidłowo i poprosi Cię o wykonanie kilku podstawowych czynności, np. o podniesienie rąk w górę, zrobienie przysiadu lub skłonu.

Informacja i rejestracja