Poradnia Onkologiczna

Poradnia Onkologiczna w Lubinie specjalizuje się w diagnozowaniu oraz leczeniu chorób nowotworowych. Opiekujemy się pacjentami zmagających się z chorobą nowotworową w różnych stadiach, wykonujemy badania profilaktyczne i edukujemy naszych pacjentów, tym samym zwiększając ich czujność na różnorodne zmiany w ich organizmie, które mogą być świadectwem początkowego stadium choroby nowotworowej. Dzięki tym działaniom bardzo często udaje nam się wykryć chorobę w początkowej fazie rozwoju, co pozwala na wprowadzenie skutecznej terapii, umożliwiającej wyzdrowienie i polepszającej jakość życia pacjenta.

Na jakie nowotwory chorują Polacy?

Najczęściej występującymi w Polsce chorobami nowotworami są:

• rak płuc,
• rak piersi,
• rak prostaty.

Dzięki obecnemu stanowi wiedzy, medycyna może zapobiec 30% zachorowalności na choroby nowotworowe oraz wyleczyć lub przedłużyć życie 30% pacjentów, którzy zmagają się z tym schorzeniem.

Kiedy wybrać się do onkologa?

Wśród naszych rodaków nadal można zaobserwować tendencję do bagatelizowania niepokojących zmian w organizmie. Ta postawa warta jest zmiany – wykrycie nowotworu we wczesnym stadium jego rozwoju pozwala na skuteczne leczenie. Warto obserwować swoje ciało i kontrolować wszelkie zmiany. Każda zmiana w wyglądzie czy funkcjonowaniu Twojego organizmu powinna dać Ci do myślenia. Zgłoś się do lekarza onkologii, jeżeli zauważysz jedną z poniższych zmian:

• nietypowe krwawienia i inne wydzieliny,
• guzki i zgrubienia (np. w piersiach lub w jądrach),
• zmianę koloru, wielkości lub kształtu znamion lub brodawek,
• niegojące się rany i owrzodzenia,
• pojawiającą się bez przyczyny chrypkę i kaszel.

Wczesne rozpoznanie zmian chorobowych znacząco zwiększa szansę na wyleczenie choroby nowotworowej, dlatego daj sobie szansę i w razie jakichkolwiek obaw o swoje zdrowie, skontaktuj się ze specjalistą. Pamiętaj, że aby udać się do lekarza onkologa, nie potrzebujesz żadnego skierowania, wystarczą Twoje chęci. Pamiętaj o profilaktyce i badaj się regularnie, biorąc pod uwagę to, ile masz lat i czy jesteś w grupie ryzyka. 

Lekarze w poradni onkologicznej:
dr n.med. Elżbieta Koczur- Szozda- specjalista chirurgii ogólnej i onkologicznej 

lek. Jarosław Jaroszewski- specjalista chirurgii ogólnej i onkologicznej
lek. Norbert Słota- specjalista chirurgii ogólnej i onkologicznej

Informacja i rejestracja