Poradnia Podstawowej Opieki Zdrowotnej

dlonie_biale_tlo_n

 

 

 

 

Poradnia Podstawowej Opieki Zdrowotnej w Lubinie to miejsce pierwszego kontaktu pacjenta i lekarza. To właśnie tutaj udają się pacjenci z problemami zdrowotnymi, którzy chcą zdiagnozować swój problem i w razie potrzeby otrzymać odpowiednie skierowanie do lekarza-specjalisty. W zakresie naszych kompetencji jest m.in.:

• zlecanie badań diagnostycznych,
• ustalanie leczenia i orzekanie o stanie zdrowia,
• kierowanie pacjentów do innych poradni specjalistycznych,
• edukacja pacjentów w zakresie profilaktyki popularnych chorób,
• propagowanie zdrowego trybu życia.

Do naszych gabinetów zapraszamy zarówno osoby w pełni zdrowe, jak i te, które są zaniepokojone zaobserwowanymi objawami i zmianami w swoim organizmie. Wierzymy, że zarówno profilaktyka, jak i szybka diagnostyka są sposobem na poprawę stanu zdrowia Polaków.

Miejsce poradni POZ w systemie opieki zdrowotnej

Poradnie Podstawowej Opieki Zdrowotnej stanowią jedną z podstawowych komórek całego systemu opieki zdrowotnej w Polsce. Zapewniają one kompleksowe świadczenie usług medycznych dla osób zamieszkałych i przebywających na terenie naszego kraju. Świadczenia te udzielane są przede wszystkim w gabinetach lekarskich, ale w uzasadnionych przypadkach także w domu pacjenta. Poradnie Podstawowej Opieki Zdrowotnej świadczą swoje usługi zarówno osobom dorosłym, jak i dzieciom i młodzieży.

Lekarze i pielęgniarki POZ – misja edukacyjna

Jednym z najważniejszych misji lekarzy, pielęgniarek i położnych POZ jest edukacja dzieci, młodzieży i dorosłych. Swoją pracą chcemy uczulić ludzi na to, jak ważna i potrzebna jest profilaktyka, wytłumaczyć im dlaczego warto poddawać się regularnym badaniom okresowym i pokazać im jakie znaczenie ma dla ludzkiego organizmu odpowiednia dieta i aktywność fizyczna. Uwrażliwiając osoby zdrowe, lekarze i pielęgniarki POZ sprawiają, że ludzie skuteczniej przeciwdziałają rozwijaniu się chorób i częściej odwiedzają lekarskie gabinety, co umożliwia szybką diagnozę w początkowym stadium rozwoju choroby.

POZNAJ NASZYCH SPECJALISTÓW

 

Lekarze w poradni podstawowej opieki zdrowotnej:
lek. Wiesława Grzęda- specjalista chorób wewnętrznych i diabetologii
lek. Alicja Rzepiela-Guzdro- specjalista chorób wewnętrznych


Informacja i rejestracja