Poradnia Pediatryczna

Poradnia Pediatryczna w Lubinie to miejsce poświęcone opiece nad dziećmi zdrowymi i chorymi. W przypadku dzieci chorych, zajmujemy się kompleksową diagnostyką i leczeniem różnorodnych chorób wieku dziecięcego, opierając się o zróżnicowaną i wielopoziomową diagnostykę oraz konsultacje z lekarzami innych specjalizacji. Dla dzieci zdrowych świadczymy takie usługi jak wizyty patronażowe, badania bilansowe czy wykonywanie szczepień, dbając przy tym o prawidłowy rozwój i bezpieczeństwo najmłodszych pacjentów.

Popularne choroby wieku dziecięcego

Małe dzieci, a przede wszystkim dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym narażone są na wiele chorób zakaźnych, którymi mogą się zarazić od swoich rówieśników. Wśród najpopularniejszych schorzeń tego typu możemy wymienić m.in.:

• grypę i przeziębienie,
• anginę,
• zakażenie pneumokokowe,
• odrę,
• różyczkę,
• świnkę,
• ospę wietrzną,
• mononukleozę
• i zakażenie rotawirusami

Nieleczone mogą być przyczyną poważnych powikłań, jednak szybka diagnoza pozwala na skuteczną terapię.

Profilaktyka zdrowotna wśród dzieci

Szczerze zachęcamy rodziców dzieci do 18 roku życia do decyzji o regularnym przeprowadzaniu badań profilaktycznych. Wiemy, że profilaktyka pozwala na wczesną diagnozę różnych, również poważnych, chorób dziecięcych, co umożliwia szybką i skuteczną reakcję medyczną, co przekłada się na szybsze wyleczenie, brak powikłań oraz poprawę jakości życia małego pacjenta. To szczególnie ważne we wczesnym okresie życia dziecka – profilaktyka zdrowotna to jedna z najlepszych inwestycji, na jaką może zdecydować się rodzic.

Doświadczenie i bezpieczeństwo

Nasze wieloletnie doświadczenie w pracy z dziećmi pokazuje, że nastawienie małego pacjenta ma olbrzymi wpływ na przebieg jego terapii. Dbamy o to, żeby dzieci odwiedzające naszą poradnię czuły się w niej dobrze i bezpiecznie. Chcemy, aby wizyta u lekarza nie była dla nich straszna, a wręcz przeciwnie – stała się przygodą i zabawą. Eliminujemy lęk dziecka, tłumacząc mu, jak będzie przebiegać badanie, mówiąc spokojnym, wesołym głosem i tym samym zdobywając jego zaufanie. Rozumiemy, że spokój i dobre samopoczucie przybliża chorego pacjenta do zdrowia.

Lekarze w poradni pediatrycznej:
lek. Urszula Kołpa- specjalista z zakresu pediatrii

Informacja i rejestracja