teleporady

Poradnia Chirurgii Ogólnej

Poradnia Chirurgii Ogólnej w Lubinie tworzą wysoce wykwalifikowani specjaliści, zajmujący się diagnostyką oraz leczeniem schorzeń związanych z przewodem pokarmowym, jamą brzuszną oraz naczyniami obwodowymi. W kompetencjach lekarzy specjalizujących się w chirurgii ogólnej leży m.in.

• diagnostyka i leczenie chorób woreczka żółciowego,
• operacyjne usuwanie przepuklin,
• leczenie schorzeń jelita grubego i odbytnicy,
• terapia osób cierpiących na choroby proktologiczne.

Kolonoskopia, gastroskopia i mała chirurgia

Specjaliści pracujący w Poradni Chirurgii Ogólnej w Lubinie mają także możliwość zlecania badań specjalistycznych, takich jak kolonoskopia czy gastroskopia, które pozwalają zdiagnozować takie schorzenia jak nieswoiste zapalenie jelit, żylaki przełyku, rak jelita grubego czy choroba wrzodowa żołądka i dwunastnicy. Tego rodzaju badania wykonywane są w placówkach EMC i aby przebiegały dla pacjenta bezboleśnie i komfortowo, są wykonywane w znieczuleniu.

Lekarze chirurdzy pracujący w Poradni Chirurgii Ogólnej w Lubinie zajmują się także tzw. małą chirurgią, świadcząc usługi znajdujące się w jej zakresie, czyli przede wszystkim:

• leczenie oparzeń,
• leczenie odmrożeń,
• zmiana opatrunków,
• usuwanie brodawek naskórnych.

Kiedy udać się do chirurga ogólnego?

Jeżeli jesteś osobą, która zaobserwowała w swoim organizmie niepokojące zmiany i objawy, takie jak uciążliwa biegunka, powracające bóle brzucha, wymioty, nudności lub krwawienie z odbytu, koniecznie skontaktuj się z lekarzem specjalizującym się w chirurgii ogólnej. Tego rodzaju objawów nie należy bagatelizować, gdyż każdy z nich może być objawem poważnych schorzeń układu pokarmowego.

Jak wygląda pierwsza wizyta w Poradni Chirurgii Ogólnej?

Podczas pierwszej wizyty lekarz przeprowadzi wywiad chorobowy i wykona podstawowe badanie lekarskie oraz bardziej specjalistyczne badania, zależne od objawów i dotychczasowego przebiegu choroby. W czasie tej wizyty zostanie także ustalony dalszy przebieg postępowania diagnostycznego oraz wdrażania odpowiednich metod i zabiegów, mających na celu poprawę kondycji pacjenta.

Lekarze w Poradni Chirurgii Ogólnej:
lek. Piotr Ziółkowski - specjalista chirurgii ogólnej      
dr n. med. Justyna Bogdan-Szyber
- specjalista chirurgii ogólnej i chirurgii ręki
lek. Krzysztof Matuszkiewicz- specjalista chirurgii ogólnej

lek. Olaf Mędraś- specjalista chirurgii ogólnej                              lek. Bartosz Badeński- specjalista chirurgii ogólnej                              
lek. Viktor Potiekhin- specjalista chirurgii ogólnej  Informacja i rejestracja

"