Poradnia Otolaryngologiczna Dziecięca

ul. Wyszyńskiego 6:lek. Grażyna Kozłowska-specjalista otolaryngologii i otolaryngologii dziecięcej              lek. Monika Karnas

Poradnia Otolaryngologiczna w Lubinie prowadzi leczenie w zakresie chorób jamy ustnej, gardła, górnych dróg oddechowych oraz uszu. Doświadczeni lekarze wykonują między innymi takie zabiegi jak płukanie uszu, przedmuchiwanie trąbki słuchowej czy audiometria. W obręb kompetencji otolaryngologów wchodzi także chirurgia języka, gruczołów ślinowych, zatok przynosowych oraz szczęki. Wykwalifikowany personel Poradni Otolaryngologicznej w Lubinie diagnozuje schorzenia między innymi na podstawie badań słuchu, badań rentgenowskich, ultrasonograficznych czy mikrobiologicznych.

 

Diagnoza schorzeń

 

W Poradni Otolaryngologicznej w Lubinie diagnozuje się przede wszystkim:

  • przewlekłe zapalenia zatok przynosowych oraz błony śluzowej nosa i gardła,
  • zapalenia węzłów chłonnych i migdałków,
  • zapalenia ucha środkowego i zewnętrznego,
  • ostre zakażenia górnych dróg oddechowych i zapalenia strun głosowych.

Laryngolog zbiera od pacjenta wywiad, poznając jego objawy. Bada go za pomocą endoskopu lub wziernika, sprawdzając stan nosa, gardła, uszu i jamy ustnej. Może przeprowadzić także badanie audiologiczne słuchu czy USG węzłów chłonnych. Do Poradni Otolaryngologicznej w Lubinie zgłoszą się więc na przykład pacjenci z problemami słuchu, zaburzeniami węchu, bezdechem sennym czy przerośniętymi migdałkami.

 

Usługi świadczone w poradni otolaryngologicznej

 

W zakresie usług świadczonych przez Poradnię Otolaryngologiczną w Lubinie mieszczą się konsultacje i porady w zakresie schorzeń laryngologicznych, diagnostyka i leczenie zaburzeń słuchu czy badania laryngologiczne z zakresu badań medycyny pracy. Przy badaniu słuchu stosuje się między innymi metodę audiometrii i tympanometrii. Laryngolodzy Poradni Otolaryngologicznej w Lubinie mogą w stosunku do pacjenta zastosować farmakoterapię lub zakwalifikować jego przypadek do leczenia chirurgicznego. Dobrana metoda terapii będzie zależała od przypadłości chorego.

Informacja i rejestracja