Poradnia Neurologiczna

ul. Wyszyńskiego 6:

lek. Elżbieta Działoszyńska-Radzięta                            lek. Marta Kosińska-Pałkiewicz



ul. Gwarków 82: dr n. med. Izabela Winkel               lek. Joanna Mróz
lek. Joanna Rostocka
dr n.med. Klaudia Plinta

Poradnia Neurologiczna w Lubinie świadczy kompleksową opiekę medyczną w zakresie dolegliwości ze strony układu nerwowego. Oferuje konsultacje oraz badania diagnostyczne, a także profesjonalne leczenie. Specjaliści zajmują się zarówno schorzeniami ośrodkowego układu nerwowego, jak i obwodowego układu nerwowego. W przeciwieństwie do psychiatrów, w zakresie lekarzy Poradni Neurologicznej w Lubinie leżą głównie dysfunkcje, których przyczyną jest proces uszkadzający układ nerwowy, a nie biochemiczne zaburzenie mózgu.

 

Badania i diagnozy

 

Podstawowe badania w Poradni Neurologicznej w Lubinie obejmują oględziny budowy ciała, postawy, stanu kości i mięśni. Diagnozy są stawiane również na podstawie badań głowy, nerwów czaszkowych, kończyn czy ruchomości kręgosłupa. Specjaliści sprawdzają chód, mowę oraz czucie powierzchowne pacjenta. W obszarze ich zainteresowań leży także orientacja , pamięć, praksja czy gnozja.

 

Na podstawie odpowiednich badań lekarz neurolog może zdiagnozować zakażenia lub urazy układu nerwowego, choroby genetyczne, zaburzenia ruchowe czy zespoły otępienne. Do najczęściej rozpoznawanych przez specjalistów schorzeń układu nerwowego należą zapalenia mózgu i opon mózgowych, uszkodzenia popromienne, choroby Wilsona, Alzheimera, Parkinsona, padaczki, migreny i stwardnienia rozsiane.

 

Z czym do neurologa?

 

Poradnia Neurologiczna w Lubinie oferuje diagnostykę i leczenie dysfunkcji układu nerwowego. Po konsultacji z lekarzem pierwszego kontaktu do specjalisty zgłaszają się najczęściej pacjenci z szeroko pojętymi bólami, skurczami mięśni, zaburzeniami czucia, zawrotami głowy, zaburzeniami snu i równowagi, omdleniami czy problemami z pamięcią. Najpowszechniejszymi przyczynami takich nieprawidłowości są przebyte urazy i choroby, wrodzone wady genetyczne czy rozwijające się guzy. Zadaniem neurologa będzie określenie podłoża zaburzeń oraz – w miarę możliwości – ich eliminacja.

Informacja i rejestracja