Poradnia Otolaryngologiczna

ul. Wyszyńskiego 6:lek. Joanna Stapińska - specjalista otolaryngologii
lek. Grażyna Kozłowska- specjalista otolaryngologii i otolaryngologii dziecięcej

lek. Monika Karnas

Poradnia Otolaryngologiczna w Lubinie – Zespół Przychodni LUBMED

 

Poradnia Otolaryngologiczna dla Dzieci to placówka medyczna specjalizująca się w diagnostyce i leczeniu chorób nosa, uszu, gardła oraz zatok i innych narządów głowy oraz szyi. Zajmujemy się leczeniem niemowląt oraz dzieci do 18 roku życia, zapewniając im opiekę pod okiem wyspecjalizowanych lekarzy, nowoczesne metody diagnostyczne oraz kontakt z personelem medycznym z wieloletnim doświadczeniem w pracy z dziećmi.

 

Podczas diagnostyki chorób nosa, uszu czy gardła stosujemy takie metody jak:

  • badania audiometryczne,
  • badania tympanometryczne,
  • wymazy z nosa oraz z gardła.

 

Kiedy iść z dzieckiem do otolaryngologa?

Szybkie wykrycie schorzenia oraz precyzyjna diagnostyka są jednym z najważniejszych faktorów wpływających na możliwość skutecznej terapii, dlatego nie zastanawiaj się długo nad wizytą u otolaryngologa jeśli Twoje dziecko:

  • słabiej słyszy,
  • nie gaworzy i nie próbuje wymawiać wypowiadanych przez Ciebie słów,
  • ma nawracające dolegliwości związane z górnymi drogami oddechowymi,
  • chrapie, podczas snu oddycha przez usta i często się budzi.

 

Osłabienie słyszenia może być oznaką wielu postępujących chorób, a także mechanicznego uszkodzenia któregoś z elementów aparatu słuchowego, np. z pęknięciem błony bębenkowej. Infekcje i ból górnych dróg oddechowych to z kolei częsty sygnał, że trzeci migdał jest przerośnięty i może wymagać operacyjnego usunięcia. Uczulamy także na bagatelizowanie problemu chrapania – ta pozornie niegroźna dolegliwość może być objawem niebezpiecznego dla zdrowia i życia dziecka bezdechu nocnego.

Jak wygląda pierwsza wizyta u otolaryngologa?

Badanie laryngologiczne dziecka rozpoczyna się od szczegółowego wywiadu lekarskiego. Lekarz zapyta Cię o to, co dolega Twojemu dziecku, a jeżeli maluch już mówi, lekarz poprosi także, aby opowiedział o tym jak się czuje. Dalsze badanie to przede wszystkim kontrola stanu migdałków przez skórę szyi, a także wgląd do uszu, nosa oraz gardła dziecka. Badanie to jest bezbolesne i na jego podstawie lekarz dobiera odpowiednie metody leczenia.

 

 

Informacja i rejestracja