Poradnia Pediatryczna

Zespół lekarzy EMC Przychodnie Lubmed:lek. Wanda Kozik-Fediów
lek. Grażyna Podwińska
lek. Jan Partyka
lek. Tomasz Owerko

lek. Katarzyna Lewicka

lek. Andrzej Sadowski
lek. Teresa Węckowicz
lek. Joanna Czarnecka-Eichstaedt  lek.Jarosław Krzyżanowski

Poradnia Pediatryczna w Lubinie specjalizuje się w kompleksowych działaniach poświęconych zdrowiu dzieci. Wykwalifikowani lekarze oferują konsultacje medyczne i porady zarówno dla dzieci chorych, jak i zdrowych. To tam również skierują się rodzice, aby zaszczepić swoje pociechy.  Pediatrzy przeprowadzają bilanse zdrowia dzieci służące kontroli ich stanu zdrowia oraz wczesnemu wykrywaniu poważniejszych chorób przewlekłych, wad wrodzonych i zaburzeń w rozwoju.

 

Zdrowie dzieci szczególnie ważne

 

Profilaktyka zdrowotna we wczesnym wieku jest szczególnie istotna ze względu na ujawniające się w tym czasie wady w rozwoju. Dlatego w Poradni Pediatrycznej w Lubinie dzieci obejmowane są kompleksową i specjalistyczną opieką medyczną. Lekarze zajmują się wszelkimi schorzeniami występującymi u dzieci do 18. roku życia. Zapewniają profesjonalne leczenie w przypadku przeziębień, infekcji i podstawowych chorób, ale zdiagnozują również nieprawidłowości genetyczne czy psychologiczne mające niekorzystny wpływ na rozwój małego pacjenta. W wymagających tego przypadkach lekarze Poradni Pediatrycznej w Lubinie kierują dzieci do innych specjalistów.

 

Pediatra -  lekarz o wszechstronnej wiedzy

 

Ponieważ pediatra jest pierwszym lekarzem, z jakim ma do czynienia chore dziecko, pracownicy Poradni Pediatrycznej w Lubinie posiadają szeroką wiedzę, obejmującą wszystkie dziedziny medycyny. Dzięki temu nie tylko sami mogą podjąć się leczenia podstawowych dolegliwości, ale i skierować małego pacjenta do specjalisty w celu pełnej i profesjonalnej terapii. Pediatrzy diagnozują więc problemy natury dermatologicznej, onkologicznej, psychologicznej, alergologicznej czy kardiologicznej. W Poradni Pediatrycznej w Lubinie dzieci mogą też być szczepione – zarówno zgodnie z kalendarzem szczepień obowiązkowych, jak i ponadprogramowo.  Pediatra jest ponadto osobą, która udziela rodzicom niezbędnych informacji dotyczących pielęgnacji fizycznej i psychicznej dziecka.

 

 

Informacja i rejestracja