Poradnia Nefrologiczna

 


lek. Gerard Olender - specjalista nefrolog

 

Poradnia Nefrologiczna w Lubinie zajmuje się internistycznym leczeniem schorzeń układu moczowego oraz licznych chorób nerek. W zakres kompetencji specjalistów wliczają się zarówno dysfunkcje wrodzone, jak i nabyte. W przeciwieństwie do urologów, z którymi łączy ich obszar zainteresowań, leczą wyłącznie nieinwazyjnie. Do zadań nefrologów należy zarówno leczenie pacjentów poważnie chorych, jak i obserwacja osób, które są dopiero zagrożone schorzeniami nerek i innymi problemami ze strony układu moczowego.

 

Diagnostyka

 

Poradnia Nefrologiczna w Lubinie przyjmuje nie tylko dorosłych, ale również dzieci. Specjaliści rozpoznają przede wszystkim ostre i przewlekłe stany zapalne układu moczowego, niewydolność nerek, wrodzone wady rozwojowe czy kamicę nerek. Pomocy szukają u nich pacjenci mający problemy z nietrzymaniem moczu, zaburzeniami funkcji pęcherza, wielomoczem czy skąpomoczem.

 

Lekarze Poradni Nefrologicznej w Lubinie diagnozują pacjentów w oparciu o podstawowe badania, takie jak badanie moczu, badania rentgenem oraz USG. Korzystają jednak również ze scyntygrafii czy cystografii mikcyjnej.

 

Leczenie

 

Do Poradni Nefrologicznej w Lubinie dostają się pacjenci niewymagający zabiegu operacyjnego. Specjaliści zajmują się problemami czynnościowymi i leczą je głównie zachowawczo. Kierowane do nich są nie tylko osoby z poważnymi schorzeniami, ale również takie, w których przypadku dysfunkcje nefrologiczne mogą dopiero wystąpić. Lekarze Poradni Nefrologicznej w Lubinie zajmują się więc zarówno leczeniem, jak i profilaktyką.

 

Nierzadko bardzo blisko współpracują z urologami, którzy terapię zachowawczą i farmakologiczną  uzupełniają leczeniem operacyjnym. Działanie nefrologa często jest zaledwie częścią terapii pacjenta. Specjaliści Poradni Nefrologicznej w Lubinie zajmują się też nadzorowaniem dializowania chorych. Placówka gwarantuje pacjentom wykwalifikowany personel, profesjonalne leczenie oraz nowoczesny sprzęt medyczny.

Informacja i rejestracja