Poradnia Chirurgii Ogólnej

ul. Armii Krajowej 35lek. Piotr Ziółkowski - specjalista chirurgii ogólnej             
lek.Robert Bartosik-specjalista chirurgii ogólnej                          lek. Ryszard Kamiński- specjalista chirurgii ogólnej                          lek. Tomasz Piotrowski- specjalista chirurgii ogólnej

Czym się zajmujemy?

W poradni chirurgii ogólnej w Lubinie zajmujemy się diagnostyką i leczeniem schorzeń przewodu pokarmowego, jamy brzusznej i naczyń obwodowych, m.in. chorób woreczka żółciowego, przepuklin czy schorzeń proktologicznych. Nasi specjaliści mają możliwość zlecania badań specjalistycznych, jak kolonoskopia i gastroskopia, które są wykonywane w placówkach EMC, przy zachowaniu najwyższych standardów (badania w znieczuleniu). W ramach poradni chirurgii ogólnej wykonujemy także pełen zakres tzw. małej chirurgii, m.in. leczenie oparzeń i odmrożeń, nie wymagających leczenia szpitalnego czy specjalistyczne zmiany opatrunków. Ponadto w poradni chirurgii ogólnej odbywa się kontynuacja leczenia po zabiegach operacyjnych.


SKLEROTERAPIA - LUBIN

 

W Poradni Chirurgii Ogólnej wykonujemy również usuwanie żylaków metodą skleroterapii.

Skleroterapia jest to metoda leczenia polegająca na podaniu do poszerzonego naczynia żylnego preparatu powodującego jego zamknięcie. Dedykowana jest głównie do zamykania pajączków żylnych i poszerzonych żył widocznych tuż pod skórą. Polecana jest także jako alternatywa dla leczenia chirurgicznego większych naczyń, które można leczyć pod kontrolą USG. Stanowi też znakomite uzupełnienie laserowego zamykania niewydolnych pni żylnych, kiedy małe, niedostępne dla chirurga naczynia pozostały wciąż widoczne dla pacjenta. Zabieg nie pozostawia blizn, a pacjent po leczeniu nie wymaga hospitalizacji ani rekonwalescencji. Zaraz po zakończonym zabiegu można wrócić do codziennej aktywności.

Zalety leczenia żylaków metodą skleraterapii:

·         zabieg jest mało inwazyjny i praktycznie bezbolesny,

·         stanowi alternatywę dla klasycznego leczenia bez konieczności pobytu w szpitalu,

·         mniejsze ryzyko powikłań w stosunku do leczenia operacyjnego,

·         nie pozostawia blizn,

·         pozwala na szybki powrót do codziennej aktywności.

Rozpoczęcie leczenia poprzedza zawsze konsultacja lekarska z wykonaniem USG doppler żył kończyn dolnych.

CHIRURGIA RĘKI W PORADNI LUBMED

 

Od listopada 2021 r. w naszej poradni ruszają konsultacje z zakresu chirurgii ręki. Konsultacji udzielać będzie dr n. med. Justyna Bogdan-Szyber, która posiada specjalizację z zakresu chirurgii ogólnej, chirurgii ręki oraz z leczenia ran przewlekłych. Porady z zakresu chirurgii ręki obejmują fachową pomoc medyczną dla pacjentów z chorobami i uszkodzeniami kończyn górnych, a także kwalifikację do leczenia zabiegowego oraz kontynuację leczenia poszpitalnego.

Informacja i rejestracja