Poradnia Medycyny Pracy

ul. Wyszyńskiego 6:lek. Wiesława Grzęda- specjalista chorób wewnętrznych i diabetologii, specjalista medycyny pracy

Poradnia Medycyny Pracy w Lubinie wykonuje wszystkie rodzaje badań pracowników: wstępne, okresowe i kontrolne. Doświadczeni lekarze wystawiają odpowiednie orzeczenia na podstawie badań profilaktycznych. Zaliczają się do nich badania specjalistyczne – na przykład okulistyczne, laryngologiczne czy neurologiczne. Pacjenci mogą zostać również skierowani na bardziej specjalistyczne badania: radiologiczne, laboratoryjne lub EKG. W Poradni Medycyny Pracy w Lubinie świadczone są także badania sanitarno-epidemiologiczne i badania kierowców.

 

Badania medycyny pracy dla pracowników

 

Kierowanie pracowników do właściwej poradni medycyny pracy jest obowiązkiem pracodawców. Wykwalifikowani lekarze przeprowadzają badania profilaktyczne nie tylko przed rozpoczęciem pracy przez pacjenta, ale również okresowo i kontrolnie w trakcie trwania jego umowy. Wstępnych badań lekarskich pracownika dokonuje lekarz medycyny pracy, który po oglądzie wydaje właściwe orzeczenie. Może stwierdzić brak przeciwwskazań do pracy na określonym stanowisku bądź zauważyć czynniki uniemożliwiające wykonywanie obowiązków w zasygnalizowanych przez pracodawcę warunkach.

 

Poradnia Medycyny Pracy w Lubinie – jak wyglądają badania?

 

Badania medycyny pracy będą w głównej mierze zależały od rodzaju obowiązków wykonywanych przez osobę zatrudnioną. Podstawą świadczeń oferowanych przez Poradnię Medycyny Pracy w Lubinie jest przede wszystkim zebranie od pacjenta wywiadu, osłuchanie go czy pomiar ciśnienia krwi. Lekarz może zlecić pracownikowi zrobienie na przykład badań krwi i moczu, po czym analizuje ich wyniki. Pacjent nieraz bywa też poddawany prześwietleniu płuc rentgenem.

 

Zatrudnienie na stanowisku przewidującym pracę przed komputerem zawsze będzie oznaczało badania okulistyczne w poradni medycyny pracy. Zatrudnieni do pracy na wysokościach dostaną skierowanie do neurologa, a osoby mające styczność z pyłami zostaną zakwalifikowani do badania spiro

Informacja i rejestracja