Poradnia Stomatologiczna

ul. Armii Krajowej 35:lek. Grzegorz Bubieło
lek. Ewa Owerko
lek.Marta Vozna
lek. Andrzej Korczyński

Poradnia stomatologiczna w Lubinie – Zespół Przychodni LUBMED

Gabinet stomatologiczny w Lubinie to specjalistyczna placówka medyczna, zapewniająca pacjentom kompleksową opiekę stomatologiczną. Świadczymy pełen zakres usług w ramach stomatologii zachowawczej, protetyki, chirurgii stomatologicznej oraz estetyki jamy ustnej i zębów. Podczas codziennej praktyki lekarskiej dbamy o bezpieczeństwo i dobre samopoczucie pacjentów, opiekę  pod okiem wykwalifikowanego i doświadczonego zespołu medycznego, a także o dostęp do nowocześnie wyposażonego gabinetu.


Niektóre z często wykonywanych przez nas zabiegów to:

  • leczenie próchnicy i plombowanie,
  • odbudowa zębów po urazach,
  • wykonywanie protez,
  • ekstrakcja zębów stałych oraz mlecznych,
  • wybielanie i oczyszczanie zębów z osadów.

 

Jak często chodzić do dentysty?

Rekomendujemy regularne, profilaktyczne wizyty w gabinecie stomatologicznym. Wczesne wykrycie problemu z zębem pozwoli na szybszą i skuteczniejszą walkę z chorobą, np. z próchnicą. Regularne kontrole dentystyczne pozwolą na wychwycenie niepożądanych zmian w pierwszym stadium ich rozwoju, co przyczyni się także do łatwiejszego, mniej bolesnego i tańszego leczenia. Nie można mówić o jednej słusznej częstotliwości wizyt kontrolnych, jednak przyjmuje się, że w zależności od indywidualnych potrzeb pacjenta, warto chodzić do dentysty co 3-6 miesięcy.

 
Pierwsza wizyta u stomatologa

Rozumiemy, że pierwsza wizyta u dentysty może być stresująca, dlatego dokładamy wszelkich starań, aby nasi pacjenci, również ci najmłodsi, poczuli się swobodnie i bezpiecznie. Pierwszy kontakt ze stomatologiem może rzutować na dalszy stosunek małego pacjenta do spotkań z dentystą, dlatego spokojny lekarz i atmosfera zabawy są bardzo ważne. Nie mniej ważną rolę gra nastawienie rodzica oraz praca, jaką wykona on z dzieckiem jeszcze przed wizytą u lekarza. Warto wytłumaczyć maluchowi gdzie i w jakim celu się wybieracie, a także opisać mu czynności, które będzie wykonywał lekarz w taki sposób, aby zabrzmiało to dla niego interesująco i nie wywołało strachu.

Informacja i rejestracja