Poradnia Okulistyczna

ul. Wyszyńskiego 6: lek. Irena Bem-specjalista okulistyki

 

Poradnia Okulistyczna w Lubinie oferuje rozpoznawanie, różnicowanie i leczenie ostrych i przewlekłych chorób narządu wzroku. Wykwalifikowany personel zajmuje się korygowaniem wad wzroku, a także wykonuje drobne zabiegi (na przykład płukania dróg łzowych). Poradnia Okulistyczna w Lubinie wyposażona jest w nowoczesny sprzęt, który pozwala na trafne diagnozowanie i skuteczne leczenie większości schorzeń narządu wzroku oraz właściwy dobór szkieł okularowych. Podstawowe badania wykonywane w poradni to między innymi: badanie dna oka, ostrości widzenia oraz pomiar ciśnienia śródgałkowego.

 

Diagnostyka i leczenie

 

Poradnia Okulistyczna w Lubinie przyjmuje dorosłych oraz dzieci. Świadczy pomoc w zakresie diagnostyki i leczenia schorzeń okulistycznych. Lekarze okuliści zajmują się również dobieraniem okularów. Pacjenci Poradni Okulistycznej w Lubinie mogą liczyć na badanie ostrości wzroku, pola widzenia, ciśnienia wewnątrzgałkowego, a także badanie dna oka czy grubości rogówki.

 

W zależności od rodzaju dysfunkcji pacjenta specjaliści Poradni Okulistycznej w Lubinie mogą dobrać odpowiednie dla niego okulary oraz soczewki kontaktowe. Lekarze przeprowadzają również małe zabiegi na aparacie ochronnym oka. W razie potrzeby decydują też o laseroterapii. Ta metoda leczenia jest skuteczna w walce ze schorzeniami siatkówki, zaćmą czy jaskrą.

 

Najczęściej diagnozowane schorzenia okulistyczne

 

Do najczęściej diagnozowanych schorzeń w Poradni Okulistycznej w Lubinie należy jaskra, zwyrodnienie plamki żółtej, zapalenie spojówek, zespół suchego oka, zaćma i różnego rodzaju alergie oczu. Pacjenci przychodzą do specjalistów także w celu określenie wady wzroku i dobrania odpowiednich szkieł korekcyjnych. Na podstawie profesjonalnych badań lekarze stwierdzają na przykład krótkowzroczność, nadwzroczność czy astygmatyzm. Dzięki diagnozie mogą dopasować do potrzeb pacjenta okulary bądź szkła kontaktowe. Wady wzroku najczęściej pogłębiają się z wiekiem, dlatego istotne jest, by badaniom kontrolnym u okulisty poddawać się regularnie.

Informacja i rejestracja