teleporady

Poradnia Urologiczna

Poradnia urologiczna działa w przychodni przy ul. Pilczyckiej 148

Poradnia urologiczna zajmuje się diagnozowaniem i leczeniem chorób układu moczowo-płciowego u mężczyzn i moczowego u kobiet. Zapewniamy kompleksową opiekę w przypadku:

nowotworów układu moczowego i płciowego (rak nerki, moczowodu, pęcherza moczowego, prostaty, cewki moczowej, jądra, penisa)
innych nieonkologicznych chorób urologicznych (m. in. łagodny przerost prostaty, infekcje układu moczowego, kamica moczowa, nietrzymanie moczu, dysfunkcje erekcyjne, krwiomocz, torbiele nerek itp).

Wykonujemy również zabiegi urologiczne w znieczuleniu miejscowym - operacja plastyczna stulejki, krótkiego wędzidełka. 

 

Do Poradni urologicznej zgłaszają się pacjenci z różnymi dolegliwościami układu moczowo-płciowego. Do jednych z najczęstszych dolegliwości zaliczamy infekcje układu moczowego. Dotyczą one zarówno dorosłych, jak i dzieci. Infekcje układu moczowego objawiają się m.in.: bólem podczas oddawania moczu, częstomoczem, bólem w podbrzuszu, koniecznością częstego oddawania moczu w nocy, niekiedy również krwiomoczem i gorączką.

  • Jak leczyć infekcje układu moczowego? Przy infekcji dróg moczowych lekarz najczęściej zaleca leczenie antybiotykami. Bardzo ważne jest przy tym zachowanie prawidłowej higieny osobistej, picie odpowiedniej ilości płynów i zapobieganie wychłodzeniu dolnych partii ciała.
  • Do Poradni urologicznej NFZ we Wrocławiu często zgłaszają się też pacjenci borykający się z problemami z prostatą. Objawy tej dolegliwości to m.in. opóźnione oddawanie moczu, uczucie nie w pełni opróżnionego pęcherza, konieczność częstego oddawania moczu.
  • Prostata — jakie badania profilaktyczne? Mężczyźni po 40. roku życia powinni poddawać się regularnym badaniom prostaty. Lekarz wykonuje badanie per rectum. Niekiedy wykonywane jest również USG jamy brzusznej lub badanie krwi na oznaczenie poziomu markerów PSA.

 Informacja i rejestracja

" "