Poradnia Dermatologiczna

Poradnia dermatologiczna specjalizuje się w zakresie leczenia wszystkich chorób skóry i tkanek podskórnych, leczenia chorób włosów i paznokci, leczenia chorób wenerycznych oraz oceny znamion. Odpowiednio prowadzona terapia pozwala na zmniejszenie natężenia zmian chorobowych, a w przypadku niektórych schorzeń, umożliwia stałe ich wyleczenie. W poradni dermatologicznej wykonywane są również drobne zabiegi w zakresie kriochirurgii miejscowej.

Wideodermatoskopia

W Przychodni EMC przy ul. Królewskiej we Wrocławiu wykonujemy w ramach poradni dermatologicznej badanie Wideodermatoskopem.

Badanie przeprowadza lekarz specjalista dermatolog. Na podstawie kwalifikacji zmiany skórnej, lekarz może zalecić prowadzenie systematycznej kontroli  lub usunięcie zmiany skórnej w znieczuleniu miejscowym.

Wideodermatoskopia to bezbolesne badanie, pozwalające na ocenę zmian skórnych w dużym, cyfrowym powiększeniu. Obraz zmian skórnych jest widoczny na ekranie komputera, co zdecydowanie ułatwia postawienie właściwej diagnozy, w odróżnieniu od klasycznej dermatoskopii. Obrazy pozyskane w trakcie badania wideodermatoskopem są archiwizowane w urządzeniu i przypisane do konkretnej lokalizacji na ciele Pacjenta, dzięki czemu lekarz dermatolog w trakcie kolejnych badań kontrolnych, ma możliwość porównywania stanu znamion w czasie. 

Celem badania wideodermatoskopowego jest ocena, czy badane znamię jest zmianą barwnikową (melanocytową), a jeśli tak, to czy jest zmianą łagodną czy złośliwą. Badanie to jest bardzo ważne, ponieważ wcześnie wykryty czerniak skóry jest w 100% uleczalny.

Badanie powinny systematycznie przeprowadzać osoby z grupy podwyższonego ryzyka rozwoju czerniaka skóry tj. osoby:

  • z licznymi znamionami barwnikowymi o różnych kształtach, różnej wielkości i zabarwieniu,
  • o jasnej karnacji (jasne skóra, włosy, oczy, mające liczne piegi i bardzo trudno opalające się, ze skłonnością do oparzeń słonecznych)
  • u których w rodzinie wystąpiło zachorowanie na czerniaka skóry,
  • często poddające się naświetlaniom słonecznym (także w solariach), nie stosujące kremów z filtrami słonecznymi, mające w przeszłości oparzenia słoneczne.

Bezwzględnie badaniu powinni poddać się Pacjenci, u których zmiana skórna zaczyna się zmieniać i charakteryzuje się:

  • nieregularnymi brzegami,
  • ma kilka kolorów,
  • szybko powiększa się,
  • łuszczy się, krwawi, swędzi,
  • ma powyżej 5 mm średnicy.

Koszt badania 120 zł – cena obowiązuje do 31.12.2018

PORADNIE DERMATOLOGICZNE

ul. Pilczycka 148: lek. Anna Domagała

lek. Małgorzata Gaworczyk

lek. Elżbieta Krzemińska-Łukieńczuk  

lek. Waldemar Stępień  
ul. Łowiecka 24: lek. Dagmara Witkowska
dr n. med. Anna Luty
lek. Bogumiła Medyńska
ul. Królewska 30: dr n. med. Katarzyna Kapelko – Trojanowska

lek. Anna Robaczyńska
lek. Anna Wójcik-Maciejewicz 

 Informacja i rejestracja