teleporady

Poradnia Urazowo – Ortopedyczna

Poradnia urazowo-ortopedyczna NFZ we Wrocławiu specjalizuje się w diagnostyce i leczeniu chorób i urazów narządu ruchu. Nasi specjaliści zajmują się również profilaktyką i terapią wrodzonych oraz nabytych zaburzeń w funkcjonowaniu narządów ruchu. W przypadku konieczności lekarze zlecają dodatkowe badania specjalistyczne, takie jak m.in.: RTG, USG, rezonans magnetyczny, tomografia komputerowa.

Nasi lekarze w Poradni urazowo-ortopedycznej we Wrocławiu przy ul. Pilczyckiej 148:

●     dr. n. med. Ziemisław Stępniewski

●     lek. Michał Kniaź

●     lek. Michał Ornat

●     lek. Sylwester Pysiewicz

Nasi lekarze w Poradni urazowo-ortopedycznej we Wrocławiu przy ul. Łowieckiej 24:

●     lek. Marcina Ornata

●     lek. Alicja Guszkiewicz-Fras

●     dr n. med. Wiktor Urbański

●     lek. Anna Sarnecka

●     lek. Katarzyna Płocieniak

●     lek. Ziemowit Budek

●     lek. Szczytkowski Filip

Nasi lekarze w Poradni urazowo-ortopedycznej we Wrocławiu przy ul. Królewskiej 30:

●     lek. Alicja Kinga Guszkiewicz-Fras

●     lek. Marcin Kolarz

●     dr n. med. Monika Moczko

●     lek. Paweł Kalamarz

Poradnia urazowo-ortopedyczna zapewnia kompleksowe leczenie chorób narządu ruchu, w tym m.in. schorzeń zwyrodnieniowych stawów, zmian zapalnych i zwyrodnieniowych okołostawowych, chorób kości, chorób przeciążeniowych narządu ruchu itp. Przeprowadzamy kompleksowe działania profilaktyczne i diagnostyczne chorób narządu ruchu, a także dobieramy stosowne przedmioty ortopedyczne oraz kwalifikujemy do operacji.

W naszej Poradni zapewniamy specjalistyczną opiekę i leczenie zaburzeń ruchu oraz chorób narządu ruchu zarówno u dzieci, jak i dorosłych.

Dodatkowo w Przychodni przy ul. Królewskiej 30 oferujemy:

Iniekcje z kwasu hialuronowego - stosuje się w chorobie zwyrodnieniowej stawów i innych uszkodzeniach chrząstki stawowej. Kwas hialuronowy jest składnikiem płynu stawowego i odpowiada za prawidłowe działanie stawów. Iniekcje zmniejszają dolegliwości bólowe, odżywiają chrząstkę, uzupełniają maź stawową.
Blokady dostawowe - mają zastosowanie w ostrych stany zapalnych stawów, więzadeł, mięśni i ścięgien celem doraźnego zmniejszenia stanu zapalnego i zmniejszeniu dolegliwości bólowych. Polegają na podaniu sterydu działającego miejscowo w miejsce stanu zapalnego. 
Iniekcje z kolagenu - stosuje się w chorobie zwyrodnieniowej stawów, zespołach bólowych kręgosłupa oraz innych patologiach układu mięśniowo-szkieletowego. Kolagen to jeden z podstawowych substancji budujących ludzkie ciało. Iniekcje z kolagenu wpływają na zdolności regeneracyjne tkanek. 

Wszystkie w/w rodzaje iniekcji nie wymagają specjalnego przygotowania, ewentualnie jedynie uzgodnienia z pacjentem sposobu zakupu danego leku lub wystawienia recepty.

ul. Pilczycka 148
dr. n. med. Ziemisław Stępniewski
lek. Michał Kniaź

lek. Marcin Ornat
lek. Sylwester Pysiewicz
ul. Łowiecka 24 
lek. Alicja Guszkiewicz-Fras
dr n. med. Wiktor Urbański
lek. Marcina Ornata
lek. Katarzyna Płocieniak            lek. Anna Sarnecka                     lek. Ziemowit Budek                     lek. Szczytkowski Filip

ul. Królewska 30 lek. Alicja Kinga Guszkiewicz-Fras
lek. Marcin Kolarz
dr n. med. Monika Moczko            lek. Paweł Kalamarz

 

 

 Informacja i rejestracja

"