teleporady

Poradnia Chorób Naczyń (Angiologiczna)

Poradnia chorób naczyń (angiologiczna) we Wrocławiu łączy w sobie porady angiologiczne i porady chirurga naczyniowego. Zajmuje się diagnozą i leczeniem chorób tętnic, żył i naczyń limfatycznych. Nasi lekarze obejmują pacjentów również stosowną opieką profilaktyczną.

Poradnia angiologiczna działa w każdej z lokalizacji: przy ul. Pilczyckiej oraz Łowieckiej.

Czym się zajmuje Poradnia angiologiczna?

Poradnia angiologiczna zapewnia opiekę medyczną pacjentom z różnymi chorobami, obejmującymi żyły, tętnice i naczynia limfatyczne, m.in. niewydolność żylna, Zespołu Raynauda, a także ciężko gojące się rany.

Leczenie chorób żył

Do najczęstszych dolegliwości, z jakimi pacjenci zgłaszają się do Poradni, należą tzw. choroby żył (ostre i przewlekłe), w tym przede wszystkim choroby żył kończyn dolnych.

 Do objawów choroby żył (niewydolności żylnej) zaliczamy m.in. tzw. pajączki na skórze lub poszerzające się żyły podskórne. Towarzyszą im inne dolegliwości, takie jak obrzęki kończyn i uczucie ciężkości nóg (narasta w ciągu dnia, ustępuje całkowicie po odpoczynku nocnym). W późniejszej fazie może pojawić się dodatkowo swędzenie, kłucie, uczucie palenia lub pieczenia, skurcze mięśni nóg. Powstałe zmiany są więc nie tylko nieestetyczne, ale również bolesne.

Leczenie chorób żył obejmuje kompleksowe działania, mające zapewnić długofalową poprawę odpływu krwi żylnej z kończyny. W bardzo wielu przypadkach zalecana jest zmiana trybu życia i aktywność fizyczna. Często stosowana jest kompresjoterapia, czyli noszenie specjalnie dobranych pończoch uciskowych.

W bardziej zaawansowanych stadiach choroby lekarz może zalecić również:

●     skleroterapię

●     leki flebotropowe

●    leczenie operacyjne

●    laseroterapię

 

Leczenie chorób układu krążenia

Lekarze diagnozują, identyfikują i zapewniają kompleksowe leczenie pacjentom z chorobami lub podejrzeniem chorób układu krążenia.

Jakie są choroby układu krwionośnego, m.in.:

●     nadciśnienie tętnicze

●     niewydolność sercowa

●     choroba wieńcowa

●     zawał serca

●     udar mózgu i inne choroby naczyń mózgowych

●     arytmie serca

●     żylaki

●     zespół sercowo- płucny i choroby krążenia płucnego

●     obrzęk limfatyczny

Objawy chorób układu krążenia mogą być różne i zależą od specyfiki dolegliwości. Właściwa diagnostyka lekarska dokonywana na podstawie analizy symptomów lub/i dodatkowych badań specjalistycznych prowadzi do zidentyfikowania przyczyny oraz zastosowania odpowiedniego leczenia układu krążenia. Lekarze w naszej Poradni zapewniają również pomoc w zakresie działań profilaktycznych, doradzając, jak zapobiegać chorobom układu krążenia.

Do najczęstszych przyczyny chorób układu krążenia zaliczamy:

●     podwyższony poziom cholesterolu

●     palenie tytoniu

●     mała aktywność ruchowa

●     nadwaga i otyłość

●     czynniki psychologiczne (nadmierny stres, depresja)

●     nieracjonalne odżywianie

●     zaawansowany wiek

●     rodzinne obciążenie chorobami serca 

ul. Pilczycka 148 prof. nadzw. dr hab. n. med. Jan Paweł Skóra
ul. Łowiecka 24: lek. Anna Rachwalik                         dr n. med. Socha Paweł

 

 

 W ramach wizyty w Poradni w wybranych lokalizacjach można wykonać badania: USG doppler tętnic dogłowowych, USG doppler tętnic nerkowych, USG doppler żył i tętnic kończyn dolnych.

 

Informacja i rejestracja

" "