Poradnia Geriatryczna świadczy usługi z zakresu profilaktyki, diagnozy i leczenia chorób wieku podeszłego, do których często zalicza się osteoporozę, zwyrodnienie stawów czy cukrzycę.
Do poradni geriatrycznej mogą zgłaszać się osoby po 60 roku życia. Zadaniem lekarza geriatry jest całościowe spojrzenie na pacjenta, uwzględnienie pełnego wywiadu chorobowego, jakości życia chorego oraz wyłonienie najbardziej pilnych problemów zdrowotnych.
Bardzo ważna jest analiza przyjmowanych przez pacjenta leków, ich wzajemnych interakcji, wyeliminowanie leków niepotrzebnych lub szkodliwych w wieku podeszłym.
Czym szczegółowo zajmuje się Poradnia Geriatryczna?
1. Leczeniem zaburzeń pamięci i orientacji 2. Leczeniem zaburzeń zachowania 3. Leczeniem agresji, smutku, drażliwości 4. Poprawą ogólnej sprawności chorego, kiedy występują m.in. zaburzenia chodu, upadki, zaburzenia równowagi 5. Leczeniem osteoporozy, zapobieganiem złamaniom 6. Zaburzeniami odżywiania 7. Leczeniem nietrzymania moczu i stolca 8. Oceną wyrównania chorób przewlekłych takich jak przewlekła choroba wieńcowa, niewydolność serca, nadciśnienie tętnicze, cukrzyca typu 2.
Zadaniem Poradni jest również opieka nad pacjentami po hospitalizacji na oddziale geriatrycznym (rola konsultacyjna, wspomaganie lekarzy rodzinnych w opiece nad seniorami).
Udostępniamy możliwość odbycia teleporad z geriatrą już od drugiej konsultacji.
Z myślą o komforcie seniorów, na wizyty do Poradni Geriatrycznej umawia jeden dedykowany Koordynator Pacjenta.
Konsultacje i badania w Poradni Geriatrycznej realizujemy w ramach usług komercyjnych.
WIDEOKONSULTACJE GERIATRYCZNE W szczególnych przypadkach istnieje możliwość przeprowadzenia konsultacji geriatrycznej w formie wideorozmowy. Usługa ta została przygotowana z myślą o seniorach, którzy: – są trwale unieruchomieni lub w bardzo złym stanie ogólnym, – mają zaawansowane zaburzenia pamięci, – przebywają w domach opieki lub placówkach całodobowej opieki.
Wideokonsultacja pełni funkcję uzupełniającą i może zostać zrealizowana wyłącznie w sytuacjach, gdy bezpośredni kontakt z lekarzem nie jest możliwy z uwagi na stan pacjenta.
WAŻNE: Konsultacja zdalna nie zastępuje badania fizykalnego i nie jest przeznaczona do oceny stanu nagłego.
Jak umówić wideokonsultację? 1. Rejestracja wizyty Wideokonsultację można umówić: – za pośrednictwem platformy ZnanyLekarz, – telefon: Koordynator pacjenta +48 532 478 040 lub e-mailowo marta.manowiec@emc-sa.pl
2. Kontakt z koordynatorem pacjenta Po rejestracji wizyty, koordynator pacjenta skontaktuje się telefonicznie z pacjentem. Podczas rozmowy przeprowadzona zostanie wstępna analiza stanu zdrowia na podstawie standaryzowanej ankiety opracowanej przez lekarza geriatrę.
3. Przekazanie dokumentacji medycznej (opcjonalne, ale rekomendowane) Zalecamy przesłanie przed konsultacją: – aktualnej dokumentacji medycznej, – listy przyjmowanych leków, – najnowszych wyników badań. Dokumenty można przesłać mailowo na adres wskazany przez rejestrację. Jeśli nie ma takiej możliwości, dokumentację będzie można okazać lekarzowi w trakcie wideokonsultacji.
Przebieg wideokonsultacji Konsultacja odbywa się w uzgodnionym wcześniej terminie, za pośrednictwem bezpiecznego połączenia wideo. Szczegółowe zasady dotyczące realizacji wizyty dostępne na stronie/ tutaj: