teleporady
Szczepienia przeciw COVID-19

Szczepienia przeciw COVID-19

Szczepienia populacyjne

#SZCZEPIMYSIę

Druga dawka "przypominająca" dla osób pow. 80 r.ż.

 • Od dnia 20 kwietnia 2022 r. rozpoczyna się proces szczepień drugą dawką przypominającą u osób, które ukończyły 80 lat.
 • Drugą dawkę przypominającą szczepienia mogą przyjąć osoby w wieku 80+, które otrzymały pełny schemat szczepienia podstawowego (w tym z dawką dodatkową), oraz
  pierwszą dawkę przypominającą wykonaną preparatem mRNA przeciw COVID-19 tj. Comirnaty (Pfizer-BioNTech) lub Spikevax (Moderna).
 • Przed podaniem drugiej dawki przypominającej należy zachować odstęp co najmniej 5 miesięcy od podania pierwszej dawki przypominającej. Skierowanie na szczepienie przy spełnieniu warunku kryterium: wieku pacjenta (80+), zachowania odstępu (minimum 150 dni), przyjęcia dawki przypominjącej mRNA będą wystawione automatycznie przez system, przy czym lekarz może również wystawić skierowanie samodzielnie, jeżeli ww. są spełnione.

Szczepienia dla obywateli Ukrainy

 • Od 25 lutego 2022 roku, Minister Zdrowia wprowadził możliwość szczepienia cudzoziemców narodowości ukraińskiej w ramach Narodowego Programu Szczepień przeciw Covid 19.
 • Warunkiem nabycia prawa do szczepienia jest posiadanie dokumentu potwierdzającego tożsamość (w tym: dowód osobisty, paszport oraz tymczasowe zaświadczenie tożsamości cudzoziemca - TZTC).
 • Lekarz ma prawo i powinien wystawić skierowanie na szczepienie za pośrednictwem aplikacji gabinet.gov.pl. Wystawiając skierowanie, w polu „dane pacjenta” powinien wybrać „Inny identyfikator” (zamiast „Numer PESEL”) i wprowadzić numer dokumentu, jakim posługuje się uprawniony cudzoziemiec. Ważne, aby na każdym etapie procesu realizacji szczepienia posługiwać się dokładnie tym samym dokumentem tożsamości, który posłużył do wystawienia e-skierowania.
 • Rekomendowaną szczepionką jest szczepionka VaccineJanssen J&J (szczepionka jednodawkowa) dla osób powyżej 18 roku życia. W rekomendowanych schematach
  szczepienia, możliwe jest także zastosowanie innych, preparatów dostępnych w ramach Narodowego Programu Szczepień przeciw Covid-19. W odniesieniu do osób poniżej 18 roku życia, kwalifikowanych do szczepienia (dzieci i młodzież), należy stosować szczepionki mRNA.
 • Kwestionariusz Wstępnego wywiadu przesiewowego przed szczepieniem przeciw COVID-19, wypełniany przez osobę poddawaną szczepieniu, jest dostępny w języku ukraińskim.

Kwestionariusz_wstępnego_wywiadu_przesiewowego_UKR_dorosli

 

kwestionariusz logo grupa 5-11 lat_9.12.21_UKR

 

 

 

 • Kwestionariusz Wstępnego wywiadu przesiewowego przed szczepieniem przeciw COVID-19, wypełniany przez osobę poddawaną szczepieniu, jest dostępny w języku ukraińskim i polskim (druki dwujęzyczne).

 

kwestionariusz logo grupa 5-11 lat_9.12.21_UKR_PL

 

Szczepienia dzieci 5-11 lat

 • Punk szczepień przy Przychodni EMC Silesia prowadzi proces szczepień dla dzieci w wieku 5-11 lat.  
 • Skierowania na szczepienie oraz funkcje rejestracji metodami systemowymi są dostępne od 14.12.2021.
 • Deklarację chęci zaszczepienia można zgłosić mailowo  lub na druku papierowym w przychodni (dane poniżej).
 • Szczepienia są realizowane preparatem Pfizer
 • Wzór kwestionariusza kwalifikacyjnego dostępny jest poniżej (druki będą dostępne przed szczepieniem w punkcie szczepień)
  DO GABINETU NALEŻY WEJŚĆ Z WYPEŁNIONYM KWESTIONARIUSZEM

kwestionariusz_logo_grupa_5-11_lat_101221

 

 

Trzecia dawka

Trzecia dawka szczepionki jest możliwa do przyjęcia po 5 miesiącach od daty podania wszystkich dawek przewidzianych dla każdego z typów szczepionek. Skierowanie na III-cią dawkę pojawia się w systemie automatycznie po okresie 5-ciu miesięcy od przyjęcia II-giej dawki (I-wszej gdy Jansen). Proces umawiania się na termin przyjęcia III-ciej dawki jest analogiczny jak w przypadku I i II dawki.

Szczepienie Covid + Grypa

Istnieje możliwość równoczesnego przyjęcia szczepionki przeciwko Covid-19 oraz grypie - wymagany kontakt telefoniczny z koordynatorem szczepień.

UMÓW SIĘ NA SZCZEPIENIE

Punkt szczepień realizuje szczepienia wszystkimi dostępnymi typami szczepionek: Pfizer, Moderna oraz Jansen

Jeżeli chcesz zapisać się na szczepienie populacyjne przeciw  COVID-19 i jesteś uprawniony do szczepień w obecnej fazie realizacji Narodowego Programu Szczepień przeciw COVID-19:

- wskaż Przychodnię EMC Silesia podczas rejestracji dzwoniąc na bezpłatną infolinię Narodowego Programu Szczepień przeciw COVID-19 pod numer 989, lub

- wskaż Przychodnię EMC Silesia (ul. Morawa 31, 40-353 Katowice)  rejestrując termin szczepienia za pośrednictwem Internetowego Konta Pacjenta, lub

- pobierz  deklarację chęci zaszczepienia się, podpisz ją, zeskanuj i wyślij na adres e-mail szczepienia.katowice@emc-sa.pl

Zgloszenie_zgoda_na_przetwarzanie_danych_WZOR_13042021

 

 

- lub zgłoś się do rejestracji naszej Przychodni –osobiście, od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00 – 18.00 - najlepiej przynieś ze sobą wypełnioną i podpisaną deklarację chęci zaszczepienia się.  Ze względu na duże zainteresowanie szczepieniami kontakt bezpośredni z Przychodnią jest czasochłonny.

Szczepienia są organizowane pod adresem ul. Morawa 31, Katowice, od wtorku do piątku, od godziny   16.00. Wymagana jest wcześniejsza rejestracja na szczepienie. 

Ważne informacje pomagające sprawnie przejść przez proces szczepienia:

 • Podczas rejestracji na szczepienie podawany jest numer telefonu kontaktowego - na ten numer jest wysyłana wiadomość SMS z potwierdzeniem lub zmianą terminu szczepienia - proszę monitorować wiadomości SMS
 • Proszę przyjść na wskazaną w wiadomości SMS godzinę szczepienia - ze względu na reżim sanitarny nie ma możliwość oczekiwania na wyznaczoną godzinę szczepienia w poczekalni. 
 • Osoby niesamodzielne mogę wejść z tylko jedną osobą towarzyszącą, osoby samodzielne proszone są o wchodzenie do punktu szczepień bez osób towarzyszących.  
 • Proszę zabrać ze sobą dokument tożsamości - jest wymagany do potwierdzenia tożsamości pacjenta.
 • Przed wejściem do gabinetu należy wypełnić kwestionariusz szczepienia – można przyjść z już wydrukowanym/wypełnionym/podpisanym lub wypełnić go na miejscu (druki będą dostępne).
 • Proszę ubrać się w strój ułatwiający dostęp do ramienia (t-shirt; rozpinana bluza/sweter)

 

Koordynacja szczepień przeciw COVID-19

szczepienia.katowice@emc-sa.pl 

tel.: 783 440 412

Szczegółowe i najbardziej aktualne informacje na temat szczepień można uzyskać, dzwoniąc na bezpłatną infolinię Narodowego Programu Szczepień przeciw COVID-19 pod numer 989 (lub (22) 62 62 989) lub korzystając ze strony internetowej https://www.gov.pl/web/szczepimysie 

 Osoby zgłoszone do programu szczepień proszone są o posiadanie wypełnionej ankiety papierowej w momencie przybycia do placówki na szczepienie:

09.04.21-Kwestionariusz 

 

Kwestionariusz dla osób z gr 1B:

Kwestionariusz_wstepnej_kwalifikacji_pacjenci_z_grupy_1B_(1)


Ulotka dla pacjenta:

Szczepionka Comirnaty:

Comirnaty_Ulotka_dla_Pacjenta

 

 

Szczepionka AstraZeneca:

2021-01-29_SPC_COVID-19-Vaccine-AstraZeneca

Szczepionka Moderna:

2_Moderna_-_charakterystyka_produktu_leczniczego

 

 

Szczepionka Jansen:

ChPL_Jansen

 

 

Informacje o przetwarzaniu danych osobowych dostępne są TUTAJ.


 

" "