teleporady
Szczepienia przeciw COVID-19

Szczepienia przeciw COVID-19

Szczepienia węzłowe i populacyjne

Grupa uprawniona do szczepień:

GRUPA "0"

Osoby chcące się zaszczepić prosimy o wysyłanie zgłoszeń na adres: szczepienia.katowice@emc-sa.pl :

- osoby posiadające e-skierowanie są proszone o załączenie e-skierowania do zgłoszenia chęci zaszczepienia  

- osoby nie posiadające e-skierowania są proszone o przesłanie zaświadczenia z podmiotu zatrudniającego potwierdzające przynależność do grupy "0"

Informacja z Komunikatu MINISTERSTWA ZDROWIA z dnia 11.03.2021

Osoby uprawnione do szczepień ochronnych przeciwko COVID-19 w ramach Grupy "0" które nie mają wystawionego e-skierowania, w pierwszej kolejności powinny zgłosić się do lekarza pracującego w podmiocie leczniczym, w którym są zatrudnione, celem wystawienia przez niego e-skierowania. Jeśli nie jest możliwe wystawienie e-skierowań w ramach danego podmiotu leczniczego, rekomendujemy, aby kierownik danej placówki przygotował zbiorczą listę osób chętnych i uprawnionych do szczepień w ramach Grupy 0 oraz przekazał ją do szpitala węzłowego celem wystawianie e-skierowań dla tych osób.

POPULACJA, GRUPA 1B

Jeżeli chcesz zapisać się na szczepienie populacyjne przeciw  COVID-19 i jesteś uprawniony do szczepień w obecnej fazie realizacji Narodowego Programu Szczepień przeciw COVID-19:

- wskaż Przychodnię EMC Silesia podczas rejestracji dzwoniąc na bezpłatną infolinię Narodowego Programu Szczepień przeciw COVID-19 pod numer 989, lub

- wskaż Przychodnię EMC Silesia (ul. Morawa 31, 40-353 Katowice)  rejestrując termin szczepienia za pośrednictwem Internetowego Konta Pacjenta, lub

- pobierz  deklarację chęci zaszczepienia się, podpisz ją, zeskanuj i wyślij na adres e-mail szczepienia.katowice@emc-sa.pl

Zgloszenie_zgoda_na_przetwarzanie_danych_WZOR_13042021

 

 

- lub zgłoś się do rejestracji naszej Przychodni –osobiście, od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00 – 18.00 - najlepiej przynieś ze sobą wypełnioną i podpisaną deklarację chęci zaszczepienia się.  Ze względu na duże zainteresowanie szczepieniami kontakt bezpośredni z Przychodnią jest czasochłonny.

Szczepienia są organizowane pod adresem ul. Morawa 31, Katowice, od poniedziałku  (od godz. 16.00) do soboty (od godz. 8.00).

Ważne informacje pomagające sprawnie przejść przez proces szczepienia:

  • Podczas rejestracji na szczepienie podawany jest numer telefonu kontaktowego - na ten numer jest wysyłana wiadomość SMS z potwierdzeniem lub zmianą terminu szczepienia - proszę monitorować wiadomości SMS
  • Proszę przyjść na wskazaną w wiadomości SMS godzinę szczepienia - ze względu na reżim sanitarny nie ma możliwość oczekiwania na wyznaczoną godzinę szczepienia w poczekalni. 
  • Osoby niesamodzielne mogę wejść z tylko jedną osobą towarzyszącą, osoby samodzielne proszone są o wchodzenie do punktu szczepień bez osób towarzyszących.  
  • Proszę zabrać ze sobą dokument tożsamości - jest wymagany do potwierdzenia tożsamości pacjenta.
  • Przed wejściem do gabinetu należy wypełnić kwestionariusz szczepienia – można przyjść z już wydrukowanym/wypełnionym/podpisanym lub wypełnić go na miejscu (druki będą dostępne).
  • Proszę ubrać się w strój ułatwiający dostęp do ramienia (t-shirt; rozpinana bluza/sweter)

 

Koordynacja szczepień "populacyjnych" COVID-19

szczepienia.katowice@emc-sa.pl 

tel.: 538 891 495

Szczegółowe i najbardziej aktualne informacje na temat szczepień można uzyskać, dzwoniąc na bezpłatną infolinię Narodowego Programu Szczepień przeciw COVID-19 pod numer 989 (lub (22) 62 62 989)

 Osoby zgłoszone do programu szczepień proszone są o posiadanie wypełnionej ankiety papierowej w momencie przybycia do placówki na szczepienie:

09.04.21-Kwestionariusz 

 

Kwestionariusz dla osób z gr 1B:

Kwestionariusz_wstepnej_kwalifikacji_pacjenci_z_grupy_1B_(1)


Ulotka dla pacjenta:

Szczepionka Comirnaty:

Comirnaty_Ulotka_dla_Pacjenta

 

 

Szczepionka AstraZeneca:

2021-01-29_SPC_COVID-19-Vaccine-AstraZeneca

Szczepionka Moderna:

2_Moderna_-_charakterystyka_produktu_leczniczego

 

 

Informacje o przetwarzaniu danych osobowych dostępne są TUTAJ.


 

"