Lekarz

Szczepienia przeciw COVID-19

Szczepienia populacyjne

#SZCZEPIMYSIę

Druga dawka "przypominająca"

 •  Istnieje możliwość realizacji szczepień drugą dawką przypominającą dla osób od 12 r.ż. - dla wszystkich osób biorących udział w cyklu szczepień wystawione są już e-skierowania, dostępne m.in. na IKP
 • Od dnia 3 października br. istnieje również możliwości szczepień przypominających przeciw Covid-19 dzieci w wieku 5-11.

Szczepienia dla obywateli Ukrainy

 • Od 25 lutego 2022 roku, Minister Zdrowia wprowadził możliwość szczepienia cudzoziemców narodowości ukraińskiej w ramach Narodowego Programu Szczepień przeciw Covid 19.
 • Warunkiem nabycia prawa do szczepienia jest posiadanie dokumentu potwierdzającego tożsamość (w tym: dowód osobisty, paszport oraz tymczasowe zaświadczenie tożsamości cudzoziemca - TZTC).
 • Lekarz ma prawo i powinien wystawić skierowanie na szczepienie za pośrednictwem aplikacji gabinet.gov.pl. Wystawiając skierowanie, w polu „dane pacjenta” powinien wybrać „Inny identyfikator” (zamiast „Numer PESEL”) i wprowadzić numer dokumentu, jakim posługuje się uprawniony cudzoziemiec. Ważne, aby na każdym etapie procesu realizacji szczepienia posługiwać się dokładnie tym samym dokumentem tożsamości, który posłużył do wystawienia e-skierowania.
 • Rekomendowaną szczepionką jest szczepionka VaccineJanssen J&J (szczepionka jednodawkowa) dla osób powyżej 18 roku życia. W rekomendowanych schematach
  szczepienia, możliwe jest także zastosowanie innych, preparatów dostępnych w ramach Narodowego Programu Szczepień przeciw Covid-19. W odniesieniu do osób poniżej 18 roku życia, kwalifikowanych do szczepienia (dzieci i młodzież), należy stosować szczepionki mRNA.
 • Kwestionariusz Wstępnego wywiadu przesiewowego przed szczepieniem przeciw COVID-19, wypełniany przez osobę poddawaną szczepieniu, jest dostępny w języku ukraińskim.

Kwestionariusz_wstępnego_wywiadu_przesiewowego_UKR_dorosli

 

kwestionariusz logo grupa 5-11 lat_9.12.21_UKR

 

 

 

 • Kwestionariusz Wstępnego wywiadu przesiewowego przed szczepieniem przeciw COVID-19, wypełniany przez osobę poddawaną szczepieniu, jest dostępny w języku ukraińskim i polskim (druki dwujęzyczne).

 

kwestionariusz logo grupa 5-11 lat_9.12.21_UKR_PL

 

Szczepienia dzieci 5-11 lat

 • Punk szczepień przy Przychodni EMC Silesia prowadzi proces szczepień dla dzieci w wieku 5-11 lat.  
 • Skierowania na szczepienie oraz funkcje rejestracji metodami systemowymi są dostępne od 14.12.2021.
 • Deklarację chęci zaszczepienia można zgłosić mailowo  lub na druku papierowym w przychodni (dane poniżej).
 • Szczepienia są realizowane preparatem Pfizer
 • Wzór kwestionariusza kwalifikacyjnego dostępny jest poniżej (druki będą dostępne przed szczepieniem w punkcie szczepień)
  DO GABINETU NALEŻY WEJŚĆ Z WYPEŁNIONYM KWESTIONARIUSZEM

kwestionariusz_logo_grupa_5-11_lat_101221

 

 

Szczepienie Covid + Grypa

Istnieje możliwość równoczesnego przyjęcia szczepionki przeciwko Covid-19 oraz grypie - wymagany kontakt telefoniczny z koordynatorem szczepień.

UMÓW SIĘ NA SZCZEPIENIE

Punkt szczepień realizuje szczepienia dostępnymi typami szczepionek: Pfizer, Moderna

Jeżeli chcesz zapisać się na szczepienie populacyjne przeciw  COVID-19 i jesteś uprawniony do szczepień w obecnej fazie realizacji Narodowego Programu Szczepień przeciw COVID-19:

 • wskaż Przychodnię EMC Silesia podczas rejestracji dzwoniąc na bezpłatną infolinię Narodowego Programu Szczepień przeciw COVID-19 pod numer 989, lub
 • wskaż Przychodnię EMC Silesia (ul. Morawa 31, 40-353 Katowice)  rejestrując termin szczepienia za pośrednictwem Internetowego Konta Pacjenta, lub
 • pobierz  deklarację chęci zaszczepienia się, podpisz ją, zeskanuj i wyślij na adres e-mail szczepienia.katowice@emc-sa.plZgloszenie_zgoda_na_przetwarzanie_danych_WZOR_13042021

 

lub zgłoś się do rejestracji naszej Przychodni –osobiście, od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00 – 18.00 - najlepiej przynieś ze sobą wypełnioną i podpisaną deklarację chęci zaszczepienia się.  Ze względu na duże zainteresowanie szczepieniami kontakt bezpośredni z Przychodnią jest czasochłonny.

Szczepienia są organizowane pod adresem ul. Morawa 31, Katowice przeważnie w piątki od godz.  16.00. Wymagana jest wcześniejsza rejestracja na szczepienie. 

Ważne informacje pomagające sprawnie przejść przez proces szczepienia:

 • Podczas rejestracji na szczepienie podawany jest numer telefonu kontaktowego - na ten numer jest wysyłana wiadomość SMS z potwierdzeniem lub zmianą terminu szczepienia - proszę monitorować wiadomości SMS
 • Proszę przyjść na wskazaną w wiadomości SMS godzinę szczepienia - ze względu na reżim sanitarny nie ma możliwość oczekiwania na wyznaczoną godzinę szczepienia w poczekalni. 
 • Osoby niesamodzielne mogę wejść z tylko jedną osobą towarzyszącą, osoby samodzielne proszone są o wchodzenie do punktu szczepień bez osób towarzyszących.  
 • Proszę zabrać ze sobą dokument tożsamości - jest wymagany do potwierdzenia tożsamości pacjenta.
 • Przed wejściem do gabinetu należy wypełnić kwestionariusz szczepienia – można przyjść z już wydrukowanym/wypełnionym/podpisanym lub wypełnić go na miejscu (druki będą dostępne).
 • Proszę ubrać się w strój ułatwiający dostęp do ramienia (t-shirt; rozpinana bluza/sweter)

 ISTNIEJE MOŻLIWOŚĆ RÓWNOLEGŁEGO SZCZEPIENIA GRYPA + COVID-19 - w celu umówienia podwójnego szczepienia skontaktuj się z koordynatorem ds. szczepień

Koordynacja szczepień przeciw COVID-19

szczepienia.katowice@emc-sa.pl 

tel.: 783 440 412

Szczegółowe i najbardziej aktualne informacje na temat szczepień można uzyskać, dzwoniąc na bezpłatną infolinię Narodowego Programu Szczepień przeciw COVID-19 pod numer 989 (lub (22) 62 62 989) lub korzystając ze strony internetowej https://www.gov.pl/web/szczepimysie 

 Osoby zgłoszone do programu szczepień proszone są o posiadanie wypełnionej ankiety papierowej w momencie przybycia do placówki na szczepienie:

09.04.21-Kwestionariusz 

 

Kwestionariusz dla osób z gr 1B:

Kwestionariusz_wstepnej_kwalifikacji_pacjenci_z_grupy_1B_(1)


Ulotka dla pacjenta:

Szczepionka Comirnaty:

Comirnaty_Ulotka_dla_Pacjenta

 

 

Szczepionka AstraZeneca:

2021-01-29_SPC_COVID-19-Vaccine-AstraZeneca

Szczepionka Moderna:

2_Moderna_-_charakterystyka_produktu_leczniczego

 

 

Szczepionka Jansen:

ChPL_Jansen

 

 

Informacje o przetwarzaniu danych osobowych dostępne są TUTAJ.