Dla pacjenta

 

Każdego dnia, naukowcy na całym świecie poszukują skutecznych metod leczenia pozwalających zapanować nad nieuleczanymi chorobami. Tworzą i udoskonalają leki, które mają zmienić życie milionów osób ratując ich zdrowie lub nawet życie. Zanim jednak badany lek trafi do pacjentów, musi przejść bardzo wymagającą drogę.

Jednym z jej etapów są badania kliniczne, stanowiące podstawę rozwoju medycyny we współczesnym świecie. To niezwykle istotna część całego procesu powstawania leku. Podczas trwania badania specjaliści dowiadują się, jaki jest wpływ badanego produktu na organizm osoby, która go przyjmuje. Poznają także w praktyce stopień skuteczności tworzonego specyfiku. Dzięki badaniom klinicznym mogą również określić zakres ewentualnych skutków ubocznych czy stopień wchodzenia w interakcje z innymi lekami.

Badania kliniczne to niezbędna i obowiązkowa część całej drogi, jaką musi przejść nowy lek przed dopuszczeniem do użycia. Tylko odpowiednio przebadana terapia daje gwarancję odpowiedniego działania, a przede wszystkim bezpieczeństwa.

 

PYTANIA I ODPOWIEDZI

Jak zgłosić się do badań klinicznych?

Zgłoszenie

Wypełnij dostępny poniżej formularz kontaktowy. Nasz pracownik zadzwoni do Ciebie na numer telefonu, który podasz w zgłoszeniu i przeprowadzi pierwszy, skrócony wywiad.
Przejdź do formularza

Spotkanie z lekarzem

Drugi krok kwalifikacji do badań klinicznych to spotkanie z lekarzem. Podczas jego trwania zostanie przeprowadzony wywiad, analiza wyników oraz oceniony stan Twojego zdrowia.

Decyzja

Ostatni krok związany z kwalifikacją do badań to decyzja. Na podstawie analizy wyników i wywiadów podejmiemy rozstrzygniemy, czy możesz wziąć udział w badaniach klinicznych.