- Jednodniowy Przegląd Zdrowia 50+
- Medycyna regeneracyjna
- Profilaktyka 40 PLUS
- Program Dobry Posiłek
- Ośrodek Badań Klinicznych
- Szczepienia przeciw COVID-19
- Szczepienia przeciw GRYPIE
- POMÓŻ NAM POMAGAĆ - WESPRZYJ NASZE SZPITALE
- ZAKOŃCZONY - Regionalny program rehabilitacji oddechowej - projekt trwa do 31.08.2023
- ZAKOŃCZONY - Dzienny Oddział Geriatryczny - II edycja - projekt w okresie trwałości
- ZAKOŃCZONY - Rehabilitacja osób z chorobami układu krążenia - projekt trwa do 31.08.2023
- ZAKOŃCZONY - Rehabilitacja chorób przewlekłych układu kostno-mięśniowego i kostnego - projekt trwa do 30.09.2023
- ZAKOŃCZONY Dzienny Oddział Geriatryczny - oferta wsparcia w okresie trwałości
- ZAKOŃCZONY - Dzienny Dom Opieki Medycznej - oferta wsparcia w okresie trwałości projektu
Medycyna regeneracyjna
Poznaj właściwości fibryny bogatopłytkowej
Czym jest FIBRYNA BOGATOPŁYTKOWA
- Procedura pozyskania fibryny bogatopłytkowej wykorzystuje fizjologiczne właściwości krwi. Krew jest pobrana i odwirowana bez żadnych antykoagulantów oraz sztucznych aktywatorów.
- Fibryna bogatopłytkowa to trójwymiarowa struktura, której matrycę stanowi fibryna. W przestrzeniach trójwymiarowej sieci fibryny umiejscowione są wysokie stężenia nieaktywowanych, funkcjonalnych, nienaruszonych płytek krwi, krwinki białe oraz mezenchymalne komórki macierzyste.
- Wszystkie te elementy wspólnie z fibryną tworzą strukturę matrix – przestrzenną strukturę, która stale i w długim okresie czasu stymuluje płytki do uwalniania czynników wzrostu, cytokin oraz skutecznie kieruje migracją mezenchymalnych komórek macierzystych do miejsca uszkodzenia ciała.
- Czynniki wzrostu oraz komórki macierzyste uwalniane z przestrzeni siatki fibrynowej silnie stymulują odnowę biologiczną tkanek.
- Fibryna bogatopłytkowa występuje w postaci płynnej frakcji I-PRF oraz zaawansowanej, stałej frakcji A-PRF.
- W metodyce pozyskania zarówno frakcji A-PRF jak i I-PRF bardzo ważne jest przestrzeganie czasu od momentu pobrania krwi, poprzez odwirowanie do momentu ich wykorzystania podczas zabiegu. Frakcje A-PRF i I-PRF pozyskujemy przy użyciu probówek, które posiadają certyfikaty bezpieczeństwa
- Płynna fibryna I-PRF podana miejscowo do tkanek wypełnia przestrzenie od wewnątrz. Dzięki tworzącej się w tkankach strukturze przestrzennej, znajdujące się w sieci płytki krwi, krwinki białe oraz komórki macierzyste powoli uwalniane są z macierzy fibrynowej i rozpoczyna się proces odnowy tkanek, komórek i naczyń oraz angiogenezy.
- Zaawansowana fibryna A-PRF to autologiczny opatrunek wykorzystywany w postaci membran, korków oraz materiałów służących do intensywnej regeneracji tkanek miękkich i kości.
Zastosowanie:
- Leczenie ran typu owrzodzenia, odleżyny, stopa cukrzycowa.
- Oparzenia - szczególnie świeże.
- Regeneracja skóry po zabiegach chirurgicznych.
- Regeneracja blizn.
- Regeneracja skóry po intensywnej ekspozycji na czynniki atmosferyczne lub inne czynniki negatywnie wpływające na dobrą kondycję skóry - w szczególności okolice twarzy.
Przeciwwskazania:
- Choroby krwi: zespoły dysfunkcji płytek, krytyczna małopłytkowość, niedobór fibrynogenu, niestabilność hemodynamiczna, posocznica
- Nowotwory
- Przewlekłe schorzenia wątroby
- Zakażenia ostre i przewlekłe
- Ciąża i laktacja
- Leczenie antykoagulantami
- Stosowanie aspiryny i innych NLPZ (niesteroidowych leków przeciwzapalnych
Proces leczenia:
RANY / ODLEŻYNY / OPARZENIA
- Możliwość zastosowania fibryny w procesie leczenia ran określa lekarz specjalista chirurg podczas wizyty w poradni chirurgii ogólnej.
- Lekarz omawia wskazania i przeciwwskazania, może zlecić wykonanie badań dodatkowych, ocenia stopień gotowości rany do zastosowania fibryny, omawia z pacjentem planowany proces leczenia w oparciu o posiadane informacje. Należy założyć, że proces leczenia będzie zawierał od 1 do kilku zabiegów podania fibryny, jednak każdorazowy przypadek jest indywidualnie rozpatrywany w trakcie konsultacji specjalistycznej a plan leczenia może być modyfikowany w trakcie procesu leczenia adekwatnie do osiąganych efektów leczenia.
- Zabieg podania fibryny jest odpłatny i zawiera w sobie bezpośrednią kwalifikację do zabiegu, zabieg oraz wizytę kontrolną po 7 dniach.
- Pacjent przed każdym zabiegiem wyraża świadomą, pisemną zgodę na przeprowadzenia zabiegu. Zabieg podania fibryny trwa ok 30 minut. Zabieg wykonuje pielęgniarka.
- Po zabiegu rana jest opatrywana jałowym opatrunkiem, który powinien pozostać nienaruszony do czas wizyty kontrolnej po ok 7 dniach od zabiegu.
- Podczas wizyty kontrolnej lekarz decyduje o konieczności zastosowania kolejnego podania fibryny lub dalszej obserwacji procesu gojenia się rany. Wizyta kontrolna jest wliczona w cenę zabiegu.
REGENERACJA
- Możliwość zastosowania fibryny w procesie regeneracji skóry określa wykwalifikowany zespół: lekarz oraz pielęgniarka podczas wizyty konsultacyjnej.
- Zespół omawia wskazania i przeciwwskazania do zabiegu regeneracji, omawia z pacjentem planowany proces regeneracji w oparciu o posiadane informacje.
- Pacjent przed każdym zabiegiem wyraża świadomą, pisemną zgodę na przeprowadzenia zabiegu. Zabieg podania fibryny w celach regeneracji skóry trwa ok 1 godziny.
- Zabieg jest realizowany przez wykwalifikowany zespół medyczny.
Cennik: tutaj
Kontakt
W celu umówienia konsultacji specjalistycznej lub kwalifikacji do zabiegu zadzwoń:
RANY / ODLEŻYNY / OPARZENIA +48 539 698 407
REGENERACJA +48 783 057 642
lub napisz wiadomość na adres: fibryna.katowice@emc-sa.pl
Używamy produktów i metod leczniczych KeyMed POLSKA https://keymedpolska.pl/