RIRS -  najskuteczniejszy i najbezpieczniejszy sposób usuwania kamieni  nerkowych

RIRS - najskuteczniejszy i najbezpieczniejszy sposób usuwania kamieni nerkowych

Nowoczesne leczenie kamicy nerkowej

RIRS to najskuteczniejszy i najbezpieczniejszy sposób usuwania kamieni z każdego odcinka układu moczowego, stosowany głównie w leczeniu kamicy nerkowej. Zabieg wykonuje się w znieczuleniu ogólnym, w trakcie 1-2 dniowej hospitalizacji.

- Korzystamy z nowoczesnych narzędzi, które pozwalają na zabiegi wewnątrz nerki przy użyciu lasera. Dzięki temu operujemy bezpiecznie, bez uszkadzania narządu, a pacjenci opuszczają szpital szybko i w pełni zdrowia – podkreśla urolog Marek Zawadzki, ordynator Oddziału Urologii Szpitala św. Anny w Piasecznie. 

- Nasza poradnia urologiczna jest jedną z wiodących w Polsce. Jesteśmy wyposażeni we wszystkie najnowocześniejsze urządzenia do diagnostyki i leczenia. Wszystkie nowinki technologiczne w dziedzinie urologii zdobywamy dość szybko, dając tym samym pacjentom możliwość skorzystania z dobrej jakości medycyny – dodaje.

W poradni oraz na oddziale urologicznym, w ramach pakietu onkologicznego i konsultacji, wykonywana jest także pełna diagnostyka i leczenie nowotworów układu moczowego. Metodą RIRS przeprowadzane są również operacje leczenia nowotworów górnych dróg moczowych (miedniczki nerkowej, moczowodu).

Szybka diagnostyka i kwalifikacja – tylko 1 wizyta

Jedną z nowości wprowadzonych w Szpitalu św. Anny jest tzw. szybka ścieżka diagnostyki kamicy. Pacjent uskarżający się na dolegliwości, sugerujące kamicę układu moczowego, może zostać zakwalifikowany do zabiegu operacyjnego podczas jednej wizyty, bez konieczności wielokrotnego umawiania się na kolejne konsultacje po każdym badaniu diagnostycznym.

Jak wygląda to w praktyce? Podczas 1 wizyty w szpitalu, bezpośrednio po konsultacji z urologiem, pacjent ma wykonywane USG jamy brzusznej oraz tomografię komputerową. Dzięki temu lekarz szybko otrzymuje komplet niezbędnych badań i w razie konieczności może, bez zbędnej zwłoki, podjąć decyzję o zabiegu i wyznaczyć termin operacji.

Doświadczony i uznany zespół

Urolodzy ze Szpitala św. Anny w Piasecznie: dr Marek Zawadzki, dr Przemysław Zugaj oraz dr Ewa Bres-Niewada mają największe w Polsce doświadczenie w zabiegach metodą RIRS. Zainteresowanie zabiegami jest bardzo duże, a do piaseczyńskich specjalistów przyjeżdżają pacjenci z całego kraju. Lekarze cały czas szukają innowacyjnych rozwiązań.

Urolodzy z Piaseczna jako pierwsi w Europie Środkowo-Wschodniej przeprowadzili operację usuwania kamieni nerkowych przy wykorzystaniu robota Avicenna Roboflex. Bezpośrednio po tym sukcesie po raz kolejny zostali docenieni na arenie międzynarodowej. Po szczegółowym audycie i uzyskaniu pozytywnej oceny, zespół ze Szpital św. Anny został zaproszony do współpracy z renomowaną firmą medyczną Cook Medical i stał się ośrodkiem szkoleniowym dla urologów z procedur RIRS. Kryteriami decydującymi o współpracy były: jakość (wyposażenie bloku operacyjnego, wysokie standardy obsługi pacjenta, przygotowanie szpitala jako ośrodka szkoleniowego), opieka nad pacjentem (właściwy poziom relacji lekarz-pacjent, przestrzeganie praw pacjenta, dobre samopoczucie pacjenta), współpraca zespołu operacyjnego (zaangażowanie pracowników, wzajemne zaufanie i szacunek), wiedza i umiejętności lekarzy i pielęgniarek (ciągły rozwój i uczenie się oraz prawidłowość wykonywanych zabiegów). Oznacza to, że Szpital św. Anny w Piasecznie dołączył do elitarnego grona 5 najlepszych ośrodków szkoleniowych w Europie obok szpitali w Paryżu, Barcelonie, Hamburgu, Patrasie i Mediolanie.

POBIERZ BEZPŁATNY PORADNIK O RIRS

EMC Szpitale Informator RIRS
Informacja i rejestracja:

Szpital tel. 22 73 54 100

Przychodnia tel. 22 73 54 101

Usługi odpłatne tel. 22 73 54 102

Szpital św. Anny w Piasecznie, ul. A. Mickiewicza 39

Dowiedz się więcej o leczeniu kamicy w naszych placówkach:

http://kamica.emc-sa.pl/