Dla rodziców

Seks w czasie ciąży

Lekarze są zgodni, że podczas prawidłowo przebiegającej ciąży nie ma żadnych przeciwwskazań do uprawiania seksu. Jednak u wielu par oczekujących dziecka pojawiają się problemy w sypialni...

więcej

Ginekolog dziecięcy

Tym, o czym wszystkie mamy powinny pamiętać jest fakt, że ich córka rozpoczyna trudną, ale i piękną drogę stawania się kobietą już od chwili poczęcia. W łonie matki kształtują się narządy płciowe, a ich mała właścicielka od narodzin przez wczesne dzieciństwo, aż po okres dojrzewania przygotowuje się do przyszłej roli, jaką jest bycie kobietą, matką.

więcej

Mamo, boli mnie brzuszek

Ból brzucha jest jedną z najczęstszych dolegliwości wieku dziecięcego. Ból może być ostry lub przewlekły, napadowy, ciągły czy nawracający. Może wynikać ze schorzeń przewodu pokarmowego albo dotyczyć innych narządów i układów – np. towarzyszyć zapaleniu płuc, anginie, zapaleniu dróg moczowych, kamicy nerkowej, chorobom metabolicznym i innym. Niekiedy bywa także oznaką alergii czy zaburzeń emocjonalnych...

więcej

Mowa jest skarbem

Mowa to jedna z największych zdobyczy ludzkości – dzięki niej możemy porozumiewać się z innymi, przekazywać swoje myśli, uczucia, pragnienia, dzielić się doznaniami, ukazywać wnętrze swojej duszy lub opisać otaczający świat. Jest jedną z ważniejszych form aktywności człowieka, a jej zaburzenia powodują konsekwencje zarówno w funkcjonowaniu społecznym, jak i poznawczym.

więcej

Oby nasze dzieci zdrowe były…

Wszystkim znana jest ludowa mądrość - zdrowie jest najważniejsze. To prawda tak oczywista, że trudno o niej dyskutować, bo zahacza się o banał.  Troska o naszych najbliższych, zwłaszcza tych najmłodszych spędza często sen z powiek troskliwych rodziców. Dlaczego więc profilaktyka jest zaniedbaną dziedziną?

więcej

Rehabilitacja dzieci - ruchem i zabawą

W porę zdiagnozowany problem i wcześnie rozpoczęte działania terapeutyczne mają ogromne znaczenie dla harmonijnego rozwoju i przyszłej sprawności motorycznej naszego dziecka. Niekiedy wystarczy zaledwie kilka spotkań ze specjalistą lub odpowiednie postępowanie podczas codziennej pielęgnacji bobasa, by wyeliminować nieprawidłowe wzorce ruchowe. O nowoczesnej rehabilitacji maluszków i objawach, których nie należy bagatelizować rozmawiamy z Iwoną Krawczyk – mgr rehabilitacji ruchowej, certyfikowanym terapeutą Neurorozwojowej Terapii NDT-Bobath.

więcej