teleporady

Dla rodziców

Rehabilitacja dzieci - ruchem i zabawą

Rehabilitacja dzieci - ruchem i zabawą

W porę zdiagnozowany problem i wcześnie rozpoczęte działania terapeutyczne mają ogromne znaczenie dla harmonijnego rozwoju i przyszłej sprawności motorycznej naszego dziecka. Niekiedy wystarczy zaledwie kilka spotkań ze specjalistą lub odpowiednie postępowanie podczas codziennej pielęgnacji bobasa, by wyeliminować nieprawidłowe wzorce ruchowe. O nowoczesnej rehabilitacji maluszków i objawach, których nie należy bagatelizować rozmawiamy z Iwoną Krawczyk – mgr rehabilitacji ruchowej, certyfikowanym terapeutą Neurorozwojowej Terapii NDT-Bobath.

więcej
Oby nasze dzieci zdrowe były…

Oby nasze dzieci zdrowe były…

Wszystkim znana jest ludowa mądrość - zdrowie jest najważniejsze. To prawda tak oczywista, że trudno o niej dyskutować, bo zahacza się o banał.  Troska o naszych najbliższych, zwłaszcza tych najmłodszych spędza często sen z powiek troskliwych rodziców. Dlaczego więc profilaktyka jest zaniedbaną dziedziną?

więcej
Mowa jest skarbem

Mowa jest skarbem

Mowa to jedna z największych zdobyczy ludzkości – dzięki niej możemy porozumiewać się z innymi, przekazywać swoje myśli, uczucia, pragnienia, dzielić się doznaniami, ukazywać wnętrze swojej duszy lub opisać otaczający świat. Jest jedną z ważniejszych form aktywności człowieka, a jej zaburzenia powodują konsekwencje zarówno w funkcjonowaniu społecznym, jak i poznawczym.

więcej
Mamo, boli mnie brzuszek

Mamo, boli mnie brzuszek

Ból brzucha jest jedną z najczęstszych dolegliwości wieku dziecięcego. Ból może być ostry lub przewlekły, napadowy, ciągły czy nawracający. Może wynikać ze schorzeń przewodu pokarmowego albo dotyczyć innych narządów i układów – np. towarzyszyć zapaleniu płuc, anginie, zapaleniu dróg moczowych, kamicy nerkowej, chorobom metabolicznym i innym. Niekiedy bywa także oznaką alergii czy zaburzeń emocjonalnych...

więcej
Ginekolog dziecięcy

Ginekolog dziecięcy

Tym, o czym wszystkie mamy powinny pamiętać jest fakt, że ich córka rozpoczyna trudną, ale i piękną drogę stawania się kobietą już od chwili poczęcia. W łonie matki kształtują się narządy płciowe, a ich mała właścicielka od narodzin przez wczesne dzieciństwo, aż po okres dojrzewania przygotowuje się do przyszłej roli, jaką jest bycie kobietą, matką.

więcej
Seks w czasie ciąży

Seks w czasie ciąży

Lekarze są zgodni, że podczas prawidłowo przebiegającej ciąży nie ma żadnych przeciwwskazań do uprawiania seksu. Jednak u wielu par oczekujących dziecka pojawiają się problemy w sypialni...

więcej
"