Czym zajmują się specjaliści chorób dziecięcych

Poznaj specjalistów od chorób dziecięcych i dowiedz się kiedy się do nich udać.

Objawy wielu chorób u dzieci często są nietypowe i zmieniają się wraz z wiekiem, a ta sama choroba u dziecka i u dorosłego może przebiegać zupełnie inaczej. Ma to bezpośredni wpływ na diagnozę i dobranie optymalnej terapii. W przychodni przy Szpitalu św. Anny w Piasecznie pracuje zespół specjalistów od chorób dziecięcych.

Neonatolog

Zajmuje się problemami zdrowotnymi noworodków, czyli dzieci od narodzin do ukończenia 4 tygodnia życia. U wcześniaków czuwa nad tym, aby nie doszło do powikłań związanych z niedojrzałością, tak aby rozwijały się prawidłowo.

Pediatra

Pediatrzy, konsultujący w przychodni, diagnozują i leczą nie tylko typowe infekcje, ale również m. in. niedokrwistość, zaburzenia krzepnięcia, leukopenię/neutropenię. Diagnozują choroby nowotworowe i kontrolują zdrowie dzieci po leczeniu onkologicznym.

Neurolog dziecięcy

Diagnozuje i leczy choroby układu nerwowego, m.in.: wrodzone wady rozwojowe układu nerwowego, opóźnienia rozwojowe, uszkodzenia okołoporodowe, trudności szkolne, zaburzenia psychogenne, bóle głowy, padaczki i inne zaburzenia napadowe oraz stany po urazach głowy.

Kardiolog dziecięcy

W poradni wykonywane jest m.in. - echo serca (USG) z kolorową funkcją Dopplera w celu oceny budowy zastawek serca, pomiaru wielkości i pracy komór oraz diagnostyki wad.

Alergolog dziecięcy

W poradni przyjmowane są dzieci, u których występują różne objawy alergiczne. Lekarz decyduje o diagnostyce np. spirometria, testy alergologiczne, badania laboratoryjne, a następnie ustala tryb leczenia, w tym również odczulanie.

Ginekolog dziecięcy

W poradni nasz ginekolog dziecięcy zajmuje się problemami ginekologicznymi dziewczynek i nastolatek od urodzenia do 18 roku życia, w tym:

diagnostyką i leczeniem zaburzeń miesiączkowania u dziewcząt (brak miesiączek, nieregularne miesiączki, bolesne miesiączkowanie, krwawienia młodocianych),
diagnostyką i leczeniem infekcji narządów płciowych,
wrodzonymi wadami narządów płciowych u dziewcząt, zmian w przydatkach (torbiele, guzy)
diagnostyką i leczeniem zaburzeń dojrzewania płciowego (przedwczesne i opóźnione dojrzewanie)
innymi zaburzeniami hormonalnymi (zespół policystycznych jajników, nadmierne owłosienie, trądzik)
u dziewcząt po indywidualnej kwalifikacji można wykonać badanie ultrasonograficzne, posiewy bakteriologiczne oraz badania hormonalne.

 

Najmłodsi pacjenci mogą kontynuować  leczenie na oddziale neonatologicznym i pediatrycznym.

Informacja i rejestracja

Szpital św. Anny w Piasecznie, ul. A. Mickiewicza 39

Recepcja Przychodni tel.  22 73 54 101 

Recepcja Szpitala tel. 22 73 54 100