teleporady

Poradnia Stomatologiczna

Lekarz

  • lek. stom. Joanna Owczarek - stomatologia zachowawcza z endodoncją (leczenie kanałowe), stomatologia estetyczna, chirurgia stomatologiczna, protetyka, profilaktyka (przyjmuje dorosłych oraz dzieci bez względu na wiek)
  • lek. stom. Marta Greczner - stomatologia zachowawcza (przyjmuje dorosłych oraz dzieci od 10 r.ż)
  • lek. stom. Szymon Drwal - chirurgia stomatologiczna
  • lek. stom. Anna Pieńkowska - protetyka

Stomatologia to dział medycyny zajmujący się funkcjonowaniem zębów, jamy ustnej oraz tzw. twarzoczaszki. To bardzo szeroka dziedzina medycyny, która w ostatnich latach poczyniła ogromne postępy. W naszej poradni spotkasz doświadczonych stomatologów – specjalistów, którzy zrobią wszystko, abyśmy mogli cieszyć się zdrowym i pięknym uśmiechem.

Nie należy bać się dentystów!

Wizyty u stomatologów wiążą się zazwyczaj z dużym stresem, co sprawia, że odkłada je się na ostatnią chwilę. Większość ludzi wybiera się do dentysty dopiero wtedy, gdy odczuwa ból zęba. To bardzo niewłaściwe postępowanie. Nowoczesne technologie pozwalają na to, aby pacjenci nie odczuwali najmniejszego dyskomfortu podczas zabiegów stomatologicznych, które wykonywane są pod znieczuleniem – strach przed bólem jest więc całkowicie nieuzasadniony.
Regularne kontrole dentystyczne i właściwa profilaktyka mogą zagwarantować, że nagły ból zęba nigdy się nie pojawi.

Jak przebiega wizyta u dentysty i jak się do niej przygotować?

Wizyta u dentysty rozpoczyna się od wywiadu z pacjentem, do którego powinieneś się odpowiednio przygotować. Najlepiej spisać niepokojące objawy na kartce, dzięki czemu o niczym nie zapomnimy, a lekarz otrzyma wyczerpujące informacje na temat naszego stanu zdrowia. Zastanówmy się, od kiedy odczuwamy ból zęba i o jakich porach dnia, czy nasila się on przy spożywaniu gorących lub zimnych pokarmów i czy towarzyszą temu inne objawy (takie jak osłabienie, gorączka, bóle głowy). Warto zabrać ze sobą zdjęcia rentgenowskie i wyniki innych badań, jeśli się takie posiada, co ułatwi i przyspieszy proces diagnozy. Przed wizytą należy zadbać o higienę jamy ustnej – dokładnie wyszczotkować i wynitkować zęby.
Po przeprowadzeniu wywiadu lekarz zaprasza pacjenta na fotel, gdzie dokonuje dokładnych oględzin zębów i jamy ustnej. Następnie w zależności od problemu przystępuje do właściwego leczenia lub zleca wykonanie dalszych badań.

Jakie zabiegi wykonuje się w gabinecie stomatologicznym?

Zapraszamy do skorzystania z bezstresowej, bezbolesnej i kompleksowej usługi stomatologicznej obejmującej:

profilaktykę stomatologiczną
leczenie zachowawcze zębów stałych i mlecznych
chirurgię stomatologiczną
znieczulenie najnowszej generacji
stomatologię estetyczną
ultradźwiękowe usuwanie kamienia i osadu nazębnego
wybielanie zębów
nowoczesną protetykę stomatologiczną
rentgen stomatologiczny

Skontaktuj się z nami.

Informacja i rejestracja

telefon czynny od poniedziałku do piątku od 7.00 do 19.00
"