- Poradnia Alergologiczna
- Poradnia Chorób Naczyń (Angiologiczna)
- Poradnia Chorób Wewnętrznych
- Poradnia Dermatologiczna
- Poradnia Diabetologiczna
- Poradnia Endokrynologiczna
- Poradnia Ginekologiczno-Położnicza
- Poradnia Kardiologiczna
- Poradnia Logopedyczna
- Poradnia Nefrologiczna
- Poradnia Neurologiczna
- Poradnia Okulistyczna
- Poradnia Ortopedyczna
- Poradnia Otolaryngologiczna
- Poradnia Pediatryczna
- Poradnia Podstawowej Opieki Zdrowotnej
- Poradnia Preluksacyjna
- Poradnia Reumatologiczna
- Poradnia Stomatologiczna
- Poradnia Urologiczna
Poradnia Podstawowej Opieki Zdrowotnej
W poradni podstawowej opieki zdrowotnej zasięgniesz pierwszej konsultacji medycznej w wypadku trapiących Cię dolegliwości, wykonasz szczepienia i drobne zabiegi, a także potrzebne badania. Tu spotkasz swojego lekarza pierwszego kontaktu, który zawsze będzie służył radą i pomocą.
Lekarz pierwszego kontaktu – internista czy lekarz medycyny rodzinnej?
Powyższe terminy często używane są zamiennie. Jest w tym pewna słuszność – zarówno internista, jaki i lekarz medycyny może być lekarzem pierwszego kontaktu. Są to dwie różne specjalizacje, które się od siebie różnią. Główna różnica jest taka, że internista zajmuje się leczeniem jedynie pacjentów dorosłych, lekarz medycyny rodzinnej z kolei ma takie same uprawnienia, ale może leczyć także dzieci.
Leczeniem jakich chorób zajmuje się internista?
Internista zajmuje się diagnozowaniem, leczeniem oraz profilaktyką chorób narządów wewnętrznych. Jest to bardzo szeroka specjalizacja, dlatego często internista jest pierwszym lekarzem, do którego udają się pacjenci z różnorakimi dolegliwościami. Wśród chorób, jakie leczy można wymienić:
• choroby układu oddechowego – zapalenie oskrzeli, płuc, gruźlicę, astmę oskrzelową, zakażenia dróg oddechowych, sarkoidozę.
• Choroby układu krążenia – nadciśnienie i niedociśnienie tętnicze, zakrzepicę, miażdżycę, zaburzenia rytmu serca i zapalenie mięśnia sercowego.
• Choroby układu dokrewnego – niedoczynność i nadczynność tarczycy, wole tarczycy, nadczynność i niedoczynność przytarczyc.
• Choroby układu moczowego – kamicę, zapalenie pęcherza moczowego, zapalenie pęcherzyka żółciowego.
• Choroby układu kostno-stawowego – osteoporoza, zmiany zwyrodnieniowe, reumatoidalne zapalenie stawów.
• Choroby układu pokarmowego – choroby jelit, trzustki, wątroby, żołądka, dwunastnicy oraz przełyku.
Uprawnienia lekarza POZ:
• kierowanie na badania (między innymi na OB, morfologię, badanie moczu, EKG, RTG, badanie kału, gastroskopię, kolonoskopię),
• kierowanie na rehabilitację,
• kierowanie na zabiegi,
• kierowanie na leczenie u innego specjalisty lub w szpitalu, a także w uzdrowiskach i sanatoriach,
• wypisywanie recept.
W ramach podpisanej umowy z NFZ oferujemy Państwu bezpłatne świadczenia medyczne w zakresie podstawowej opieki zdrowotnej (POZ):
Lekarz podstawowej opieki zdrowotnej może skierować pacjenta na badania specjalistyczne, do szpitala, na rehabilitację, leczenie uzdrowiskowe lub do lekarza specjalisty.
Nasi Pacjenci poza konsultacjami w ramach POZ mają możliwość korzystania z opieki specjalistycznej lekarzy specjalistów, badań diagnostycznych, rehabilitacji i pozostałych usług oferowanych przez placówki EMC Szpitale na podstawie zawartych umów z NFZ lub odpłatnie.
Wrocław
Oleśnica
Bierutów
Punkt pobrań
pobieranie materiałów do analiz laboratoryjnych od poniedziałku do piątku w godzinach od 7.15 do 10.05 oraz w soboty od 8.00 do 10.00
Skontaktuj się z nami.