Poradnia Zdrowia Psychicznego

Lekarz:
lek. Krystyna Boruszak-Kantorska

Poradnia Zdrowia Psychicznego w Kowarach – czym się zajmujemy?

Poradnia Zdrowia Psychicznego to miejsce, w którym pomagamy pacjentom cierpiącym na różnorodne problemy natury psychologicznej i psychiatrycznej. Specjaliści-psychiatrzy z wieloletnim doświadczeniem dbają o prawidłowe rozpoznanie oraz leczenie zaburzeń psychicznych, pomagając swoim pacjentom w powrocie do pełni zdrowia.

Do najpopularniejszych schorzeń psychicznych, które diagnozujemy i poddajemy terapii, możemy zaliczyć:

  • zaburzenia lękowe,
  • problemy z nawiązywaniem głębszych relacji międzyludzkich,
  • nerwice,
  • depresję,
  • fobie,
  • psychozy
  • oraz różnego rodzaju uzależnienia.

Dokładamy wszelkich starań, aby terapia psychologiczna naszych pacjentów przynosiła zadowalające efekty i w szybkim, ale racjonalnym tempie umożliwiała im powrót do pełnej sprawności. Aby zapewnić naszym pacjentom bezpieczeństwo, poczucie komfortu i najwyższy standard pomocy medycznej, nieustannie poszerzamy swoją wiedzę i zdobywamy doświadczenie podczas codziennej praktyce medycznej.

 

Jak wygląda pierwsza wizyta u psychiatry?

Pierwsza wizyta w poradni zdrowia psychicznego opiera się przede wszystkim na rozmowie. Lekarz poprosi Cię, abyś opowiedział o swoich dolegliwościach, lękach, obawach itd. Jeżeli będziesz mieć problem z tym, aby wyrazić wszystko, co chcesz, Twój lekarz pomoże Ci, zadając różne pytania. Dopyta Cię o Twoją sytuację życiową i rodzinną, a także o to, jak długo obserwujesz niepokojące Cię objawy. Nie mniej istotną informacją będzie dla niego Twoja ocena natężenia dręczących Cię myśli oraz o tym, jakie leki stosujesz. To właśnie rozmowa prowadzi do pierwszego rozpoznania Twojej dolegliwości.


Nie obawiaj się wizyty u lekarza-specjalisty. To człowiek, którego zadaniem jest udzielenie Ci odpowiedniej pomocy. Leczenie u psychiatry i psychologa obrosło wieloma mitami, które jednak nie mają nic wspólnego z rzeczywistością. Psychiatria to równoprawna gałęzi medycyny, a leczenie psychologiczne czy psychiatryczne nie powinno być powodem do wstydu. Pamiętaj, że istnieje wyjście z Twojej sytuacji, a psycholog oraz psychiatra chcą Ci pomóc.

Informacja i rejestracja