Poradnia Leczenia Uzależnień

Poradnia Leczenia Uzależnień w Kowarach – czym się zajmujemy?

Poradnia leczenia uzależnień to placówka medyczna, którą stworzyliśmy z myślą o uzależnionych, ale także o ich rodzinach i bliskich. Dzięki pomocy terapeutycznej pomagamy chorym wrócić do zdrowia i wyjść z niszczących życie nałogów. Dbamy o to, aby leczenie było wielowymiarowe, a przez to bardziej skuteczne, nad czym czuwa cały sztab specjalistów. Naszym głównym celem jest poprawa jakości życia chorych oraz ich rodzin, a także skuteczna terapia, pozwalająca na trwałe wyjście z uzależnienia.

 

Leczenie uzależnień – czy potrzebuję skierowania?

Korzystając z usług Poradni Leczenia Uzależnienia w Kowarach, możesz poddać się terapii bez skierowania. Pamiętaj również, że w przypadku tego rodzaju poradni nie obowiązuje regionalizacja, co oznacza, że możesz wybrać placówkę w dowolnym mieście na terenie kraju. Nasza poradnia współpracuje z NFZ, dzięki czemu terapia jest w 100% refundowana. Wystarczy, że zarejestrujesz się do przychodni telefonicznie lub osobiście i przyjdziesz na spotkanie z terapeutą w wyznaczonym przez recepcjonistę terminie. Zapraszamy do kontaktu!

 

Skala problemu i najpopularniejsze uzależnienia w Polsce

XXI wiek coraz częściej określany jest mianem wieku uzależnień. Nie tylko zwiększa się liczba osób uzależnionych, ale także ilość faktorów, które te uzależnienia powodują. Uzależnienia to problem, który dotyczy przede wszystkim osoby z krajów wysoko rozwiniętych. Polska nie stanowi wyjątku. Szacuje się, że w naszym kraju jest około 700 tysięcy alkoholików oraz 120 tysięcy osób uzależnionych od narkotyków. To jedynie czubek góry lodowej. Wśród popularnych uzależnień możemy wymienić także:

  • uzależnienie od hazardu,
  • uzależnienie od seksu,
  • uzależnienie od Internetu, telefonu i mediów społecznościowych
  • oraz uzależnienie od nikotyny.

 

Uzależnienia mają zgubny wpływ na zdrowie fizyczne i psychiczne uzależnionego, ale także na jakość życia jego bliskich. Warto jednak pamiętać, że nie ma sytuacji bez wyjścia, a odpowiednia terapia jest w stanie pomóc uzależnionemu w walce z jego problemami. Poradnie takie jak nasza stawiają przed sobą ambitny cel zmniejszenia odsetka osób uzależnionych wśród naszych bliskich, rodzin i znajomych.

 

 

Informacja i rejestracja