Poradnia Rehabilitacyjna

Lekarze:
lek. Zdzisław Wysocki
lek. Jerzy Górecki

 

 

 

 

 

 

Poradnia Rehabilitacyjna w Kowarach – czym się zajmujemy?

Specjalizujemy się w diagnostyce oraz terapii rehabilitacyjnej różnorodnych dolegliwości i zespołów bólowych kręgosłupa i stawów obwodowych, a także w pomocy pacjentom cierpiącym z powodu bólów pourazowych oraz pooperacyjnych. Co więcej, zapewniamy wsparcie w korekcie wad postawy oraz dostęp do zabiegów fizjoterapii neurologicznej.

Najczęściej rozpoznawalne i leczone u nas dolegliwości to m.in.:

  • choroby zwyrodnienia stawów,
  • przeciążenia więzadeł stawu kolanowego,
  • nerwobóle,
  • choroby reumatyczne
  • problemy związane z powrotem do zdrowia po przebytym zawale serca,
  • obniżona sprawność fizyczna spowodowana chorobą Parkinsona.

 

Sposób pracy specjalistów pracujących w Poradni Rehabilitacyjnej w Kowarach charakteryzuje się indywidualnym podejściem do każdego pacjenta i ustalaniem dopasowanej terapii, jej trybu oraz zakresu w oparciu o wiedzę na temat osobistych potrzeb pacjenta.

 

Jakie schorzenia kwalifikują się do rehabilitacji?

Zakres działań rehabilitacyjnych jest bardzo szeroki, dlatego trudno wskazać ich jednoznaczne granice. W zależności od zastosowanej metody i stanu pacjenta, rehabilitacja może przynieść ulgę zarówno po amputacji, jak i w przypadku problemów oddechowych. Terapię rehabilitacyjną i fizjoterapeutyczną stosuje się także w terapii udarów mózgu, stwardnienia rozsianego czy choroby Parkinsona. Rehabilitacja może być też stosowana jako forma działań prewencyjnych, zapobiegających występowaniu niektórych schorzeń.

 

Kiedy udać się do rehabilitanta?

Celem rehabilitacji jest uśmierzenie bólu oraz pomoc pacjentowi w powrocie do pełnej sprawności. Nie istnieje jeden przepis na to, kiedy warto skorzystać z pomocy specjalisty, jednak doradzamy, aby udać się do poradni rehabilitacyjnej jak najszybciej – czy to po przebyciu zawału, operacji, czy po przebytym urazie, a także w przypadku pogłębiania się wady postawy. Szybsze wdrożenie ćwiczeń i zabiegów rehabilitacyjnych wyraźnie zwiększa szansę na odzyskanie sprawności i skraca czas regeneracji organizmu.

Informacja i rejestracja