Poradnia Ginekologiczno-Położnicza

Lekarze:
lek. Andrzej Kałdonek
lek. Magdalena Winkler-Lach

lek. Ludwik Dubrowski

 

 

 

 

 

 

Poradnia Ginekologiczno-Położnicza w Kowarach – czym się zajmujemy?

Nasza poradnia ginekologiczno-położnicza to miejsce stworzone z myślą o kobietach i ich potrzebach. Lekarze-specjaliści pracujący w tej placówce oferują swoim pacjentkom kompleksową opiekę, doradztwo antykoncepcyjne, leczenie chorób natury ginekologicznej, a także prowadzenie ciąży oraz opiekę nad kobietą i dzieckiem w czasie połogu.

 

Aby umożliwić jak najbardziej precyzyjną diagnostykę i leczenie, zapewniamy szereg badań ginekologicznych, takich jak:

  • badania cytologiczne,
  • badania bakteriologiczne
  • oraz ocenę ultrasonograficzną rozwoju ciąży.

Nasze pacjentki mogą liczyć na pełną dyskrecję, zrozumienie oraz delikatność podczas każdej wizyty w gabinecie lekarskim.

 

Co robi ginekolog podczas pierwszej wizyty?

Dla wielu dziewcząt i kobiet pierwsza wizyta u ginekologa to bardzo stresujące, zawstydzające wydarzenie. Jeżeli denerwujesz się badaniem ginekologicznym, pamiętaj, że lekarz to osoba, która chce Ci pomóc i nie patrzy na Twoje ciało krytycznie, a podczas wykonywania badań jest rzetelny i obiektywny. Przed badaniem zostanie przeprowadzony wywiad lekarski, a następnie zostaniesz poproszona o zdjęcie ubrań, jednak profesjonalne przychodnie, w celu zwiększenia Twojego komfortu, zapewniają Ci oddzielne pomieszczenie oraz spódniczkę ginekologiczną, dzięki którym możesz czuć się swobodnie. Pamiętaj również, że w wielu przypadkach wystarczającym badaniem jest badanie USG, które wykonuje się głowicą przezbrzuszną i które jest całkowicie bezbolesne.

 

Profilaktyka chorób ginekologicznych

Istotną częścią pracy lekarza-ginekologa jest promocja profilaktyki ginekologicznej. Większa świadomość na temat funkcjonowania Twojego ciała oraz wiedza na temat chorób ginekologicznych i sposobów ich przenoszenia przyczynia się do wcześniejszej wykrywalności niebezpiecznych schorzeń układu rozrodczego, takich jak nowotwór szyjki macicy czy rak piersi. Odwiedzaj gabinet ginekologiczny regularnie, a ryzyko zachorowalności na te i inne choroby ginekologiczne wyraźnie się zmniejszy.

 

 

Informacja i rejestracja